Video ⟩ Dončičs šosezon ceturto reizi gūst vismaz 50 punktus. Bertāns paliek "tukšā"

Luka Dončičs
Luka Dončičs Foto: Reuters/Scanpix

Luka Dončičs pirmdien kaldināja Dalasas "Mavericks" komandas uzvaru Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta mačā, kurā Dāvis Bertāns palika bez gūtiem punktiem.

"Mavericks" savā laukumā ar rezultātu 111:105 (30:27, 23:30, 30:27, 28:21) uzveica Detroitas "Pistons".

Bertāns spēlēja septiņas minūtes un 41 sekundi, kuru laikā garām grozam meta trīs tālmetienus, nopelnīja vienu piezīmi un sakrāja +/- rādītāju +5.

Dalasas komandas panākumu kaldināja Dončičs, kurš guva 53 punktus un izcīnīja astoņas bumbas zem groziem, kamēr pretinieku rindās ar 29 punktiem izcēlās Bojans Bogdanovičs.

NBA spēlētāja karjerā Dončičs piekto spēli izcēlās ar vismaz 50 gūtiem punktiem, četras no tām notikušas šosezon. Pērn 27. decembrī viņš sasniedza karjeras rekordu, iemetot 60 punktus pret Ņujorkas "Knicks".

24 no 53 punktiem Dončics guva jau spēles pirmajā ceturtdaļā, 18 viņš iemeta trešajā ceturksnī.

"Pistons" trešajā ceturtdaļā atradās vadībā ar 11 punktu pārsvaru, taču līdz perioda beigām "Mavericks" atspēlējās un samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (83:84).

Ceturtajā ceturtdaļā rezultatīvi spēlēja "Mavericks" pārstāvis Spensers Dinvidijs, kurš spēles noslēdzošajā nogrieznī guva 10 no saviem 12 punktiem šajā mačā.

Dončičs šosezon vidēji mačā guvis 33,4 punktus, kas ir otrais labākais rādītājs līgā. Rezultativitātes līderis ar 33,6 punktiem patlaban ir Džoels Embīds no Filadelfijas "76ers".

"Mavericks" ar 27 uzvarām un 25 neveiksmēm Rietumu konferencē ieņem sesto vietu, bet "Pistons" ar bilanci 13-39 Austrumu konferencē ir pēdējā 15 komandu konkurencē.

Orlando "Magic" pirmdien izbraukumā ar rezultātu 119:109 (17:30, 35:32, 42:28, 25:19) pārspēja "76ers", pārtraucot Filadelfijas vienības septiņu uzvaru sēriju.

Viesu panākumu kaldināja pagājušā gada NBA drafta pirmais numurs Paolo Bankero, kurš izcēlās ar 29 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām, bet vēl 22 punktus pievienoja Morics Vāgners.

Mājiniekiem neizdevās nosargāt 21 punkta pārsvaru. "76ers" rindās par rezultatīvāko ar 30 punktiem kļuva Embīds, kurš izcīnīja arī 11 bumbas pie groziem.

"76ers" ar 32 uzvarām un 17 zaudējumiem ieņem trešo vietu Austrumu konferencē, kur "Magic" ierindojas 13. pozīcijā ar bilanci 20-31.