Daiga Dadzīte: Sporta infrastruktūras pieejamība ir mūsu Ahilleja papēdis

LETA
CopyDraugiem X Whatsapp
Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte.
Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte. Foto: Paula Čurkste/LETA

Sporta infrastruktūras pieejamība personām ar invaliditāti Latvijā ir liela problēma, pēc pirmdien notikušās tikšanās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu Rīgas pilī žurnālistiem teica Latvijas Paralimpiskās komitejas (LPK) prezidente Daiga Dadzīte.

Līdz trešdienai Latvijā norisinās Starptautiskās Paralimpiskās komitejas (IPC) prezidenta Endrū Pārsona vizīte, parasporta ietekmīgākās organizācijas vadītajiem Baltijā tiekoties ar vietējām paralimpiskajām komitejām un politiķiem. Viens no sarunu tematiem ir līdz šim nerealizētais paralimpiskā sporta centra projekts, taču tiek pārrunāti arī citi problēmjautājumi, tajā skaitā sporta infrastruktūras pieejamība.

"Tas ir mūsu Ahilleja papēdis. Par valsts un Eiropas budžeta līdzekļiem mums ir uzbūvēti jauni sporta centri, piemēram, Daugavas stadions un Jāņa Daliņa stadions. Šie stadioni ir pielāgoti skatītājiem [ar invaliditāti], ne sportistiem. Daliņa stadionā nav ģērbtuvju, dušu - nekas nav pielāgots parasportistiem. Kaut kas tiek uztaisīts, bet lietot to nevar," teica Dadzīte, uzsverot, ka paralimpiskais sporta centrs būtu pieejams visiem, ne tikai sportistiem ar invaliditāti.

Paralimpiskais sporta centrs plānots kā Latvijā pirmais pilnībā pielāgotais multifunkcionālais sporta komplekss primāri sportistiem ar invaliditāti un jebkuram cilvēkam, kurš vēlas nodarboties ar fiziskām aktivitātēm un sportu. Lai arī jau 2017.gadā tika pieņemts Ministru kabineta lēmums par šāda sporta centra nepieciešamību, projekta nākotne joprojām ir neskaidra.

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu