Birkentāls Madonā izcīna 17. vietu Eiropas junioru čempionātā 15 km distancē

Renārs Birkentāls
Renārs Birkentāls Foto: Clement Coupe

Latvijas biatlonists Renārs Birkentāls trešdien Madonā izcīnīja 17.vietu Eiropas atklātajā junioru čempionātā biatlonā 15 kilometru individuālajā distancē.

Uzvaru izcīnīja Vācijas biatlonists Hanss Kellners, kurš, šaujot nekļūdīgi, distanci veica 40 minūtēs un 57,6 sekundēs.

Otro vietu ieņēma ungārs Blagojs Todevs, kurš šāva garām tikai vienu reizi pēdējā šautuvē un zaudēja vācietim 33,3 sekundes, bet Fabio Pillers Kotrers no Itālijas, šaujot bez kļūdām, piekāpās Kellneram 53,5 sekundes.

Birkentāls pieļāva pa divām kļūdām otrajā un ceturtajā šaušanā, bet pārējās divās šāva nekļūdīgi, trasē uzrādot ātrāko soli. Viņš sasniedza finišu par četrām minūtēm un 0,9 sekundēm vēlāk nekā uzvarētājs.

Imants Maļina ar trim kļūdām šaušanā ieņēma 40.vietu (+6:50,2), Matīss Meirāns ar divām kļūdām - 47.vietu (+7:10,8), Aleksis Samcēvičs ar piecām kļūdām - 86.vietu (+12:06,9), Kristers Kalašņikovs ar četrām kļūdām - 92.vietu (+13:21,3), Kristiāns Kārlsbergs ar astoņām kļūdām - 98.vietu (+13:54,2) un Erasts Bobrovs 99.vietu 127 finišējušo sportistu vidū (+14:07,4).

Savukārt 12,5 kilometru individuālajā distancē Sanita Buliņa bija 25. ātrākā slēpotāja, taču 12 soda minūtes viņai liedza pacīnīties par augstvērtīgu rezultātu.

Uzvaru svinēja austriete Lea Rotšopfa, kura neizvēra vienu mērķi, finišēdama ar laiku 41 minūtē un 36,3 sekundes. Pārējās divās vietās uz goda pjedestāla bija francūzietes Leonije Žanjēra un Kamille Kupē, kurās šautuvē kļūdījās attiecīgi divas un vienu reizi, zaudējot 17,0 un 27,5 sekundes.

No vietējām biatlonistēm visaugstāko - 59.vietu - ieņēma Madara Veckalniņa, kura ugunslīnijās kļūdījās trīs reizes, zaudējot astoņas minūtes un 48,9 sekundes. Elza Bleidele neizvēra sešus mērķus un bija 67. (+10:57,8), Estere Volfa nesašāva septiņus mērķus un bija 70. (+11:16,9), Enia Kalniņa iekrāja piecas soda minūtes un bija 75. (+12:06,1)< Sanita Buliņa kļūdījās 12 reizes un ieņēma 81.vietu (+12:52,8), bet Elizabete Slotiņa ar sešām kļūdām bija 92. (+16:42,1) no 107 startējušajām biatlonistēm.

Ceturtdien norisināsies jauktā stafete (plkst.11.30) un jauktā pāru stafete (plkst.15), sestdien būs sprints desmit kilometros junioriem (plkst.11) un 7,5 kilometros juniorēm (plkst.14.30), bet svētdien meistarsacīkstes noslēgsies ar iedzīšanas sacensībām attiecīgi 12,5 kilometros (plks.12) un desmit kilometros (plkst.15).

Pirmajās Eiropas līmeņa biatlona sacensībās Latvijā dalību apstiprinājuši vairāk nekā 250 sportisti no 31 valsts.

Junioru sacensību kalendārā Madonā notiekošais Eiropas čempionāts ir sezonas ceturtās sacensības, kas vienlaikus dod punktus arī Nāciju junioru kausa izcīņā.

Pēc tam sezonas noslēgumā marta sākumā Ščučinskā, Kazahstānā, norisināsies pasaules junioru čempionāts.

Latvijas junioru biatlona izlases sastāvs dalībai Eiropas junioru čempionātā Madonā:

Sanita Buliņa, Sandra Buliņa (abas - Alūksne), Estere Volfa, Elza Bleidele, Elizabete Slotiņa (viss - Cēsu sporta skola), Madara Veckalniņa (Madonas Sporta skola), Enia Kalniņa (Ogres Biatlona klubs), Renārs Birkentāls (Talsi, sporta klubs "Raimaks"), Imants Maļina (Daugavpils Individuālo sporta veidu skola), Kristiāns Kārlsbergs, Aleksis Samcēvičs, Erasts Bobrovs, Kristers Kalašņikovs (visi - Talsu novada sporta skola), Matīss Meirāns (Alūksnes Sporta skola).