Leimanis: Tikai pērn debitēju Latvijas izlasē. Katra spēle ir iespēja sevi pierādīt

LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Latvijas vīriešu basketbola izlases spēlētājs Toms Leimanis cenšas parādīt savu labāko sniegumu katrā valstsvienības rindās aizvadītajā mačā, sarunā ar žurnālistiem pēc panākuma pār Grieķiju teica Leimanis.

Latvija, kas jau iepriekš bija nodrošinājusi vietu Pasaules kausa finālturnīrā, pirmdien savā laukumā ar rezultātu 67:57 pārspēja Grieķiju.

Leimanis šajā mačā izcēlās ar 11 punktiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm un kopā ar Artūru Strautiņu, kurš arī sakrāja 11 punktus, bija rezultatīvākie spēlētāji Latvijas valstsvienības rindās.

"Cīņa bija tiešām fiziska, bet galvenais ir uzvara, kuru izcīnījām ar smagu darbu. Prieks pabeigt ciklu ar uzvaru," norādīja Leimanis. "Zinājām, ka grieķi ir sīksti pretinieki un viņi iepriekšējā spēlē uzvarēja serbus ar tieši tādu pašu spēli un ciešu aizsardzību, tāpēc bijām tam gatavi un parādījām, ka esam labāki."

Tāpat basketbolists atklāja, ka, neskatoties uz to, ka lielas nozīmes aizvadītajam mačam nebija, viņam nebija grūti noskaņoties spēlei.

"Tikai pagājušajā gadā debitēju izlasē un man katra spēle ir kā jauna iespēja sevi pierādīt, tāpēc gatavojos katrai spēlei. Gan man, gan visai komandai bija jāizcīna šī uzvara savu skatītāju priekšā un jāpabeidz cikls uz pozitīvas nots," viņš piebilda.

Neskatoties uz to, ka Leimanis Latvijas izlasē debitēja tikai nedaudz vairāk kā pirms gada, viņš izcēla, ka ir labi iejuties un laukumā veiksmīgi saprotas ar pārējiem valstsvienības spēlētājiem.

"Jūtu, ka esmu pieradis pie viņiem un viņi pie manis. Nāk arī atbildība, kad esi pamatsastāva saspēles vadītājs brīžos, kad izkrīt [Jānis] Strēlnieks un Kristers [Zoriks]. Pret Turciju arī [Artūrs] Žagars izkrita, tāpēc bija jādara, tas kas bija jādara. Man prieks, ka mums laukumā visiem sanāk. Izeju laukumā un daru savu darbu."

Latvijas valstsvienība nodrošināja ceļazīmi uz Pasaules kausa finālturnīru jau pagājušā gada novembrī, un saspēles vadītājs norādīja, ka tas ir visas komandas nopelns.

"Nozīmīgs bijis arī komandas cīņas spars un viss kodols turamies kopā arī grūtākos brīžos. Bijušas daudzas grūtas spēles, kurās nav augsta rezultativitāte, tur arī parādās komandas saliedētība, kas palīdz uzvarēt," stāstīja spēlētājs. "Gandarījums vienkārši ienākt zālē pie tik pilnām tribīnēm, nemaz nerunājot par izcīnīto uzvaru. Mēs visi priecājamies, ka sestais spēlētājs ir ar mums un izbaudām uzvaras kopā ar viņiem."

Vēl viņš arī izcēla to, ka neatsverams ir bijis Latvijas izlases galvenā trenera Lukas Banki pienesums valstsvienībai, jo viņš parādījis basketbolistiem jaunus veidus kā produktīvi darboties uzbrukumā.

"Viņa redzējums un spēle uzbrukumā ir parādījusi jaunas iespējas, kā vispār var spēlēt un to, cik kustīga var būt spēle," secināja Leimanis. "Domāju, ja kādreiz vēlēšos kļūt par treneri, tad ir daudz iespējas no viņa mācīties tieši uzbrukumā."

Kvalifikācijas otrā posma I grupā pirmajā vietā ar deviņām uzvarām desmit spēlēs finišēja Latvija. Grieķija un Serbija tika pie sešiem panākumiem, bet uz otro vietu pakāpās serbi. Turcijai un Beļģijai ir četri panākumi, bet Lielbritānija turnīru beigusi ar vienu uzvaru.

Finālturnīrs 2023.gada septembrī notiks Japānā, Indonēzijā un Filipīnās.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu