Video ⟩ Bļugers izpilda filigrānu piespēli un arī piedalās kautiņā NHL mačā

Latvijas hokejists Teodors Bļugers
Latvijas hokejists Teodors Bļugers Foto: Reuters/Scanpix

Latvijas hokeja uzbrucējs Teodors Bļugers ceturtdien izcēlās ar rezultatīvu piespēli Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē, nopelnot sev otro punktu kopš pievienošanās Vegasas "Golden Knights" komandai.

"Golden Knights" izbraukumā ar rezultātu 4:3 (1:1, 0:0, 2:2, 1:0) papildlaikā uzveica Tampabejas "Lightning".

Jau spēles 27. sekundē "Golden Knights" guva pirmos vārtus, kad Kīgans Kolesars izpildīja precīzu metienu pēc lieliskas Bļugera piespēles.

Spēles piektajā minūtē Breidens Points panāca neizšķirtu, gūstot savus 40. vārtus šosezon.

Trešā perioda ievadā Viljams Kārlsons un Čendlers Stīvensons izvirzīja "Golden Knights" vadībā ar rezultātu 3:1.

"Lightning" atspēlējās mača galotnē. Divas minūtes un septiņas sekundes pirms pamatlaika beigām precīzu metienu izpildīja Ņikita Kučerovs.

Savukārt neizšķirtu 28 sekundes pirms mača pamatlaika beigām panāca Points, kurš ar 41 trāpījumu šobrīd ir dalītā piektajā vietā līgas labāko snaiperu sarakstā.

Mača pagarinājumā uzvaras vārtus "Golden Knights" labā guva Aleks Martiness, kurš ar precīzu metienu šosezon izcēlās tikai otro reizi.

Par mača pirmo zvaigzni jeb labāko spēlētāju atzina "Golden Knights" vārtsargu Džonatanu Kviku, kurš atvairīja 34 no 37 metieniem (91,9%).

Bļugers nospēlēja 13 minūtes un 38 sekundes, uzvarēja trīs no sešiem iemetieniem, vienreiz meta pa vārtiem un izpildīja vienu spēka paņēmienu, kā arī nopelnīja 12 soda minūtes un pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Trešā perioda vidū "Lightning" spēlētājs Patriks Marūns rupji nospēlēja pret šī mača pirmo vārtu autoru Kīganu Kolesaru, iesitot viņam pa seju. Abu komandu spēlētāju starpā izcēlās kautiņš.

Katrā komandā tika sodīti pieci spēlētāji, tostarp arī Bļugers, kurš arī bija iesaistījies haotiskajā kautiņā.

"Golden Knights" ar 84 punktiem 65 spēlēs patlaban ir Rietumu konferences līdervienība, kamēr "Lightning" ar 82 punktiem 65 mačos ierindojas piektajā pozīcijā Austrumos.

28 gadus vecais Bļugers šosezon kopumā 49 mačos guvis divus vārtus, veicis 10 rezultatīvas piespēles un sakrājis lietderības koeficientu -7.

"Golden Knights" sastāvā Bļugers aizvadījis četrus mačus, veicis divas rezultatīvas piespēles un nopelnījis neitrālu lietderības koeficientu.