Video ⟩ Bļugers gūst savus pirmos vārtus "Golden Knights" sastāvā

Latvijas hokeja uzbrucējs Teodors Bļugers (centrā)
Latvijas hokeja uzbrucējs Teodors Bļugers (centrā) Foto: AFP/Scanpix

Latvijas hokeja uzbrucējs Teodors Bļugers otrdien guva savus pirmos vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Vegasas "Golden Knights" sastāvā.

"Golden Knights" izbraukumā ar rezultātu 5:3 (1:0, 2:1, 2:0) pārspēja Filadelfijas "Flyers", izcīnot ceturto uzvaru pēc kārtas.

Bļugers vārtus guva otrā perioda vidū, panākot "Golden Knights" komandai 3:1 pārsvaru.

Latvijas hokejists nospēlēja 13 minūtes, trīsreiz meta pa vārtiem, izpildīja divus spēka paņēmienus, uzvarēja piecos no 11 iemetieniem un maču noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Uzvarētāju sastāvā krievs Ivans Barbaševs guva divus vārtus, bet kanādietis Žonatans Maršeso izcēlās ar precīzu metienu un divām rezultatīvām piespēlēm.

"Golden Knights" amerikāņu vārtsargs Džonatans Kviks atvairīja 27 no 30 metieniem (90%), izcīnot ceturto uzvaru četrās spēlēs, kopš viņš pievienojies komandai maiņas darījumā.

"Flyers" rindās vārtus guva Treviss Senheims, Niks Sīlers un Morgans Frosts.

28 gadus vecais Bļugers aizvadījis septiņus mačus "Golden Knights" sastāvā, guvis vienus vārtus, veicis trīs rezultatīvas piespēles un iekrājis lietderības koeficientu -1.

Savukārt kopumā šosezon NHL, ieskaitot veikumu Pitsburgas "Penguins" sastāvā, Bļugers piedalījies 52 spēlēs, guvis trīs vārtus, 11 reizes rezultatīvi asistējis komandas biedriem un iekrājis +/- rādītāju -7.

"Golden Knights" ar 90 punktiem 68 spēlēs ir Rietumu konferences līdervienība. Līdz šim vairāk punktu izcīnījušas vien trīs Austrumu konferences komandas - Ņūdžersijas "Devils" (94), Karolīnas "Hurricanes" (95) un Bostonas "Bruins" (105).

"Flyers" ar 59 punktiem 67 cīņās ierindojas priekšpēdējā jeb 15. pozīcijā Austrumu konferencē.