LBS un vēl astoņas valstis FIBA vadībai apliecina atbalstu Ukrainai

TVNET Sports
LBS un vēl astoņas valstis FIBA vadībai apliecina atbalstu Ukrainai
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: FIBA.com

Pēc Latvijas Basketbola savienības (LBS) iniciatīvas sarīkotajā neklātienes sanāksmē pirmdien, 13. martā, Baltijas valstu, Ziemeļvalstu un Polijas basketbola jumtorganizāciju vadītāji atkārtoti vērsuši Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) vadītāju uzmanību uz nepieciešamību turpināt sniegt vispusīgu atbalstu Ukrainas basketbola organizācijām, kā arī nepieļaut agresorvalstu Krievijas un Baltkrievijas jebkādu līdzdalību starptautiskajās basketbola aktivitātēs, vēsta LBS.

Sanāksmē piedalījās deviņu valstu – Latvijas, Dānijas, Igaunijas, Islandes, Lietuvas, Norvēģijas, Polijas, Somijas un Zviedrijas – basketbola organizāciju pārstāvji, kā arī FIBA ģenerālsekretārs Andreass Zagklis un FIBA Eiropas nodaļas izpilddirektors Kamils Novaks.

FIBA vadītājiem tika atgādināts par lielo atbalstu, ko Latvijas un citu mūsu reģiona valstu basketbola organizācijas, valdības un pašvaldības, kā arī privātpersonas sniegušas un turpina sniegt Ukrainas basketbola sabiedrības pārstāvjiem – gan jauniešiem, gan profesionāļiem.

Vienlaikus visas deviņas valstis konsekventi iestājušās par nepieciešamību nepieļaut Krievijas un Baltkrievijas pārstāvju līdzdalību starptautiskajā dzīvē, kamēr šīs valstis īsteno ar starptautiskajām tiesībām nesavienojamas agresīvas darbības.

Diemžēl bažas rada fakts, ka citos reģionos sabiedrības attieksme pret Eiropas centrā notiekošo karu nav tik principiāla. To apliecina arī Starptautiskās Olimpiskās komitejas paziņojumi par iespējamo Krievijas sportistu atgriešanos sacensībās un līdzdalību Parīzes spēlēs. Eiropas sporta organizāciju opozīcija šādiem paziņojumiem ir nepiedodami minimāla un bikla.

Pēc Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) paziņojuma Baltijas valstu, Ziemeļvalstu un Polijas basketbola jumtorganizāciju pārstāvji atkārtoti informēja FIBA par savu nostāju un atsauca dalībniekus no programmas "FIBA Wilead", kurā bija uzņemti Krievijas un Baltkrievijas pārstāvji.

13. martā notikušajā neklātienes sanāksmē FIBA vadītāji tika informēti, par Baltijas valstu, Ziemeļvalstu un Polijas apņēmību:

  • turpināt sniegt visu iespējamo palīdzību Ukrainas Basketbola federācijai, tai skaitā arī informatīvajā karā;
  • sadarboties ar kolēģiem Ukrainā, lai stiprinātu pozīcijas pirms maijā gaidāmajiem Eiropas basketbola notikumiem – FIBA Europe Ģenerālās Asamblejas un amatpersonu vēlēšanām;
  • turpināt pārliecināt Eiropas sporta sabiedrību par to, ka jebkāda Krievijas un Baltkrievijas sportistu un amatpersonu iesaiste starptautiskajā sporta dzīvē nav pieļaujama līdz brīdim, kamēr tiks izbeigta karadarbība.
Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu