LBS vadība devusies vizītē uz Kijivu

LBS vadība devusies vizītē uz Kijivu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Kaspars Cipruss (no labās) un Raimonds Vējonis vizītes laikā Kijivā.
Kaspars Cipruss (no labās) un Raimonds Vējonis vizītes laikā Kijivā. Foto: Latvijas Basketbola savienība

Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidents Raimonds Vējonis un ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss ceturtdien Kijivā tikās ar Ukrainas prezidenta administrācijas biroja vadītāja vietnieku Oleksiju Kuļebu, vēsta organizācija.

Sarunas laikā Kuļeba izteica pateicību par palīdzību, kādu Latvijas basketbola organizācijas un sabiedrības pārstāvji gada laikā snieguši Ukrainas basketbola valstsvienībām, klubiem un jaunajiem basketbolistiem.

Abas puses bija vienisprātis, ka vienlaikus ar kopīgo basketbola projektu attīstīšanu nepieciešams aktivizēt darbu ar starptautiskajām sporta organizācijām un sporta sabiedrību, informējot par Krievijas izraisītā kara sekām, kā arī vēršot uzmanību uz visas Krievijas sabiedrības atbildību par valsts valdības agresīvajām darbībām.

Tāpat Vējonis un Cipruss informēja par Baltijas valstu, Ziemeļvalstu un Polijas basketbola jumtorganizāciju vadītāju tikšanos ar Starptautiskās Basketbola asociācijas (FIBA) vadītājiem, kuras laikā tika atkārtoti vērsta FIBA pārstāvju uzmanība uz nepieciešamību turpināt sniegt vispusīgu atbalstu Ukrainas basketbola organizācijām, kā arī nepieļaut agresorvalstu Krievijas un Baltkrievijas jebkādu līdzdalību starptautiskajās basketbola aktivitātēs.

Kopš 2022. gada 24. februāra Latvijas un citu valstu basketbola organizācijas, valdības un pašvaldības, kā arī privātpersonas turpina sniegt palīdzību Ukrainas basketbola sabiedrības pārstāvjiem. Vairāk nekā 100 ukraiņu jauno basketbolistu turpina mācīties un trenēties dažādās Latvijas pilsētās, Rīgā savas treniņnometnes un FIBA turnīru mājas spēles aizvadījušas Ukrainas pieaugušo un jauniešu izlases, kā arī čempionvienība "Prometey".

Savukārt piektdien Vējonis Cipruss Kijivā vēl tiksies ar Ukrainas Olimpiskās komitejas prezidentu un sporta ministru Vadimu Gutcaitu, kā arī Ukrainas Basketbola federācijas prezidentu Mihailo Brodski.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu