Polija par SOK rekomendāciju: Kādas pozitīvas lietas Krievija ir izdarījusi?

TVNET/LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Tomass Bahs
Tomass Bahs Foto: AFP / Scanpix

Polija otrdien, 28. martā, nosodīja Starptautisko Olimpisko komiteju (SOK) par tās rekomendācijām attiecībā uz Krievijas un Baltkrievijas sportistu atgriešanos sacensību apritē.

"Kādas pozitīvas lietas Krievija ir izdarījusi, lai viņu sportisti tagad piedalītos sacensībās!! Pēc Bučas, Irpinas, Hostomeļas!! Pēc civilo objektu bombardēšanas katru dienu!! Tā ir SOK kauna diena!!" tviterī paziņoja Polijas ārlietu ministra vietnieks Pjotrs Vavžiks.

SOK rekomendācijās starptautiskajām sporta veidu federācijām un sacensību rīkotājiem teikts, ka sportisti sacensībās var atgriezties tikai kā individuāli pārstāvji, nevis kā komandu dalībnieki.

Sportisti un apkalpojošais personāls, kas aktīvi atbalsta Krievijas karadarbību Ukrainā, nedrīkst piedalīties sacensībās. Tāpat startēt nedrīkst sportisti un sacensībās piedalīties apkalpojošā personāla pārstāvji, kuri ir Krievijas vai Baltkrievijas spēka struktūru darbinieki.

Sportistiem jāatbilst arī starptautisko federāciju antidopinga noteikumiem.

SOK rekomendācijas joprojām izslēdz starptautisko sporta sacensību norisi Krievijā un Baltkrievijā, kā arī šo valstu karogi, himnas un nacionālie simboli nedrīkst tikt demonstrēti sacensību laikā. Federācijām arī rekomendēts šo valstu pārstāvjus neielūgt uz starptautiskajām sacensībām.

SOK valde apstiprina, ka šīs rekomendācijas neattiecas uz sportistu dalību tuvākajās divās olimpiskajās spēlēs, un lēmums šajā jautājumā pagaidām nav pieņemts.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu