Latvijas hokejistiem uzvara pārbaudes spēlē ar Poliju

Latvijas hokeja izlases spēlētājs Mārtiņš Dzierkals.
Latvijas hokeja izlases spēlētājs Mārtiņš Dzierkals. Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijas vīriešu hokeja izlase piektdien Rīgā izcīnīja uzvaru otrajā pārbaudes mačā, gatavojoties pasaules čempionātam hokejā.

Latvija pieveica Poliju ar 2:0 (1:0, 0:0, 1:0).

Pirmos vārtus 14. minūtē mazākumā guva Mārtiņš Dzierkals.

Otrais periods pagāja vārtu gūšanas momentiem nabadzīgā spēlē, rezultātam nemainoties.

Trešajā periodā bija pagājušas vien 35 sekundes, kad Dans Ločmelis pārķēra ripu uz viesu zilās līnijas un no kreisās puses raidīja ripu starp kājsargiem viesu vārtsargam - 2:0.

3,5 minūtes pirms spēles beigām poļi trijatā izslidoja pret vienu latviešu aizsargu, taču Pavela Zigmunta metienu tvēra vārtsargs Ēriks Vītols.

Divas minūtes pirms spēles beigām poļi nomainīja vārtsargu Kamilu Levartovski pret sesto laukuma spēlētāju, taču rezultāts nemainījās.

Aizvadot arī papildlaiku, tā beigās precīzs ar metienu no saviem vārtiem, poļiem spēlējot bez vārtsarga, bija Arvils Bergmanis.

Pēcspēles metienos Ločmelis raidīja ripu vārtu kreisajā stūrī, Oskars Lapinskis trāpīja vārtsargam starp kājsargiem, Ronaldam Ķēniņam, Renāram Krastenbergam un Oskaram Batņam vārtus gūt neizdevās.

Vārtos Vītols atvairīja visus piecus metienus.

Jau ziņots, ka dienu iepriekš Latvijas hokejisti Polijai, kas gatavojas pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas čempionātam mēneša beigās, zaudēja ar 3:5 (1:1, 0:2, 2:2).

Vārtus Latvijas izlases labā guva Oskars Lapinskis, Rihards Melnalksnis un Jānis Jaks. Vārtus sargāja Aksels Ozols.

22. un 23.aprīlī Latvija viesos spēkosies ar Lielbritāniju, bet "Arēnā Rīga" 28. un 29.aprīlī notiks spēles ar Šveices komandu. Sagatavošanās posmu Latvijas valstsvienība noslēgs ar spēli 4.maijā viesos ar Dānijas izlasi.

Pasaules čempionāts, kuru kopīgi rīko Somijas pilsēta Tampere un Rīga, norisināsies no 12. līdz 28.maijam.

Rīgā norisināsies vienas grupas spēles, kurās spēkus mēros Kanāda, Čehija, Šveice, Slovākija, Latvija, Norvēģija, Kazahstāna un Slovēnija, kā arī divi ceturtdaļfināla mači.

Darbā ar nacionālo izlasi Harijam Vītoliņam asistē Lauris Dārziņš, Artūrs Irbe, Artis Ābols, Peteri Nummelins un Raimonds Vilkoits.

Latvijas izlases kandidātu saraksts:

vārtsargi - Ivars Punnenovs ("Lausanne", Šveice), Mariuss Bajaruns-Galejs (Jelgavas "Zemgale"/LLU), Aksels Ozols (Hokeja skola "Rīga");

aizsargi - Uvis Jānis Balinskis (Liberecas "Bīlī Tygrži"", Čehija), Kristaps Zīle, Jānis Jaks, Ralfs Freibergs (visi - Litvīnovas "Verva", Čehija), Kristofers Bindulis (Česke Budejovices "Motor", Čehija), Patriks Ozols (Trenčīnas "Dukla", Slovākija), Arvils Bergmanis (Aļaskas Fērbenksas Universitāte, NCAA), Roberts Mamčics ("Nove Zamky", Slovākija), Ralfs Bergmanis (Vermontas Universitāte, NCAA);

uzbrucēji - Kaspars Daugaviņš (Izerlonas "Roosters", Vācija), Oskars Batņa (Mikeli "Jukurit", Somija), Filips Buncis ("Nitra", Slovākija), Miks Indrašis (Švenningenes "Wild Wings", Vācija), Renārs Krastenbergs (Stokholmas AIK, Zviedrija), Mārtiņš Dzierkals (Česke Budejovices "Motor", Čehija), Ronalds Ķēniņš ("Lausanne", Šveice), Georgs Golovkovs ("Sodertalje", Zviedrija), Haralds Egle, Oskars Lapinskis (abi - Langnavas "Tigers", Šveice), Rihards Melnalksnis (Cīrihes "Lions", Šveice).