Video ⟩ NBA pamatturnīra labākā komanda "Bucks" zaudē "play-off" ievadā

Zaudējumu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas spēļu pirmās kārtas mačā svētdien piedzīvoja viena no galvenajām favorītēm Milvoki "Bucks", kas savā laukumā ar 117:130 (24:33, 31:35, 33:34, 29:28) atzina Maiami "Heat" pārākumu.

NBA Austrumu konferencē ar pirmo numuru izsētā "Bucks" sērijas pirmajā mačā ne tikai piedzīvoja zaudējumu, bet arī šķīrās no līdera Jaņņa Adetokunbo, kurš iedzīvojās savainojumā. Traumu pirmajā spēlē guva arī "Heat" spēlētājs Tailers Hero.

Adetokunbo nospēlēja vien 11 minūtes un muguras traumas dēļ maču atstāja jau otrajā ceturtdaļā, kamēr Hero vienā no epizodēm lauza labās rokas pirkstus un bija spiests atstāt laukumu pirms puslaika noslēguma.

Viesu rindās teicamu sniegumu demonstrēja Džimijs Batlers, kura kontā 35 punkti, 11 rezultatīvas piespēles un piecas atlēkušās bumbas, bet 22 punktus guva Bams Adebajo.

Mājiniekiem 33 punkti Krisa Midltona kontā, 21 punktu guva Bobijs Portis, bet 16 punkti un 16 rezultatīvas piespēles Džrū Holideja rēķinā.

Sērijā līdz četrām uzvarām ar astoto numuru konferencē izsētā "Heat" izvirzījās vadībā ar 1-0. Arī nākamais mačs trešdien notiks Milvoki.

Tikmēr Rietumu konferencē zaudējumu sērijas pirmajā mačā piedzīvoja Fīniksas "Suns", kas savā laukumā ar 110:115 (18:30, 36:29, 27:22, 29:34) atzina Losandželosas "Clippers" pārākumu.

Uzvarētājiem 38 punktus guva Kavaī Lenards, 19 - Ēriks Gordons, bet Ivica Zubacs izcēlās ar 12 punktiem un 15 izcīņītām bumbām zem groziem.

Mājiniekiem 27 punkti, deviņas atlēkušās bumbas un 11 rezultatīvas piespēles Kevina Durenta kontā, 26 punktus guva Devins Bukers, bet 22 - Torijs Kreigs.

Sērijas otrais mačs Fīniksā tiks aizvadīts otrdien.

Losandželosas "Lakers" izbraukumā ar rezultātu 128:112 (32:27, 27:38, 37:25, 32:22) pārspēja Memfisas "Grizzlies" un izvirzījās sērijā 1-0 vadībā.

Uzvarētāju sastāvā rezultatīvākais bija Rui Hačimura, kurš guva 29 punktus (3p. 5/6), bet 23 punktus pievienoja Ostins Rīvss.

Tikmēr "Lakers" zvaigznes Entonijs Deiviss un Lebrons Džeimss guva attiecīgi 22 un 21 punktu. Deivisa kontā aŗi 12 atlēkušās bumbas un septiņi bloķēti metieni, bet Džeimss savāca 11 bumba pie groziem un atdeva piecas rezultatīvas piespēles.

"Grizzlies" rindās 31 punktu iemeta Džerens Džeksons juniors, 22 pievienoja Dezmonds Beins.

Savukārt regulārā čempionāta Rietumu konferences labākā komanda Denveras "Nuggets" mājās pārspēja Minesotas "Timberwolves" ar rezultātu 109:80 (26:23, 29:21, 32:14, 22:22), iegūstot 1-0 vadību sērijā līdz četrām uzvarām.

Uzvarētāju sastāvā Džamals Marejs guva 24 punktus, izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas un veica astoņas rezultatīvas piespēles, 18 punkti un 11 atlēkušās bumbas Maikla Portera juniora kontā.

"Timberwolves" rindās 24 punktus guva Entonijs Edvardss.