Kenijietis Kiptums uzvar Londonas maratonā, sasniedzot otro ātrāko laiku distances vēsturē

TVNET/LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

Kenijietis Kelvins Kiptums svētdien uzvarēja Londonas maratonā, sasniedzot otro visu laiku ātrāko laiku distances vēsturē, bet sievietēm triumfēja Nīderlandi pārstāvošā Sifana Hasana.

23 gadus vecais Kiptums svētdien laboja trases rekordu, finišējot pēc divām stundām vienas minūtes un 27 sekundēm.

Kiptums pēc atraušanās no sekotājiem arvien palielināja pŗasvaru un tikai par 18 sekundēm atpalika no tautieša Eliuda Kipčoges pagājušā gada septembrī Berlīnē sasniegtā pasaules rekorda.

Otrais ar laiku divas stundas četras minūtes un 23 sekundes finišēja uzvarētāja tautietis divkārtējais Ņujorkas maratona uzvarētājs Džefrijs Kamvorors, bet trešais - pasaules čempions etiopietis Tamirats Tola, kurš distancē pavadīja vēl 36 sekundes ilgāk.

Sieviešu sacensībās savā debijā maratonā uzvarēja Etiopijā dzimusī Nīderlandes skrējēja Hasana.

2021.gada Tokijas olimpisko spēļu čempione 5000 un 10 000 metros pēc stundu ilgušā skrējiena atpalika no vadošās grupas.

Kad Hasana saķēra savu gurnu un apstājās, lai tiktu galā ar iespējamo savainojumu, tika lēsts, ka viņai panākums būtu jau distances beigšana lietainajās Lielbritānijas galvaspilsētas ielās.

Tomēr Hasana atguvās un 4,5 kilometrus pirms finiša pievienojās līderēm.

30 gadus vecā skrējēja sprinta finišā apsteidza olimpisko čempioni maratonā kenijieti Peresu Jepčirčiru un uzvarēja ar laiku divas stundas 18 minūtes un 33 sekundes.

Tā bija pirmā reize, kad Jepčirčira tika uzvarēta kādā no lielajiem maratoniem.

Jepčirčira finišēja trešā, uzvarētājai zaudējot piecas sekundes, bet sekundi ātrāka par viņu bija arī etiopiete Alemu Megertu, kura pirms gada Londonā finišēja otrā.

Sacensībās ratiņkrēslos uzvaru vīriešiem svinēja seškārtējais paralimpiskais čempions šveicietis Marsels Hugs, kurš Londonas maratonā uzvarēja tikai sešas dienas pēc panākuma Bostonas maratonā.

Hugs laboja pašam piederošo sacensību rekordu, finišējot ar laiku

stunda 23 minūtes un 43 sekundes.

Otrais finiša līniju sasniedza nīderlandietis Jece Plats, uzvarētājam zaudējot tieši piecas minūtes, un trešais - japānis Tomoki Suzuki, kurš finišēja tieši pusotrā stundā.

Sieviešu sacīkstēs ratiņkrēslos uzvarēja divkārtējā Tokijas paralimpisko spēļu čempione Medisone de Rozario, kura sasniedza rezultātu stunda 38 minūtes un 51 sekunde.

Otrā finišēja šveiciete Manuela Šēra, kas atpalika par sekundi, bet trešā - Ketrīna Debunnere, distancē pavadot vēl sekundi ilgāk.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu