Video ⟩ Grandiozajā "Drift Masters" Eiropas čempionāta Rīgas posmā uzvar Šenehans, Bertānam augstā otrā vieta

TVNET Sports
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Andris Smilšarājs

Ar pilnām tribīnēm un aizraujošām cīņām jūlija noslēdzošajā nedēļas nogalē Biķernieku trasē tika aizvadīts "Drift Masters" Eiropas čempionāta posms "Drift King of Riga 2023". Spraigā fināla tandēmā uzvaru izcīnīja īrs Džeks Šenehans, otrā vieta latviešu pilotam Nikolasam Bertānam, savukārt ar trešo vietu kuplā skaitā sabraukušos somu fanus iepriecināja viņu tautietis Juha Rintanens.

"Drift Masters" Eiropas čempionāts Rīgā viesojās jau septīto gadu, arī šoreiz parūpējoties par grandiozu šovu. Sezonas ceturtais posms uz starta pulcēja gan Eiropas, gan Baltijas spēcīgākos drifterus, kopskaitā 56 dalībniekus no vairāk nekā 20 valstīm. Starp tiem bija gan pasaulē par spēcīgāko drifta pilotu uzskatītais īrs Džeimss Dīns, gan arī Japānas drifta leģenda Naoki Nakamura.

Latviju "Drift King of Riga 2023" sacensībās šoreiz pārstāvēja pieci piloti – Nikolass Bertāns, Edgars Kroģeris, Reinis Ozoliņš, Kristians Burkovs un Jānis Bērziņš.

Visas piektdienas garumā Biķernieku trases īpašajā "Drift Masters" konfigurācijā norisinājās treniņi, ļaujot braucējiem kārtīgi sagatavoties sestdienas kvalifikācijai. Lai arī piektdienas un sestdienas treniņbraucienos bija gan sausi, gan slapji apstākļi, sestdienas vakarā svarīgie kvalifikācijas braucieni tika aizvadīti sausā trasē. Neveiksmīga kvalifikācija izvērtās latviešu pilotiem, jo no pieciem braucējiem TOP 32 finālbraucieniem kvalificējās vien Bertāns, uzrādot 32. rezultātu. Tas nozīmēja, ka svētdienas finālbraucienos viņam uzreiz pirmajā tandēmu kārtā pretī stājās kvalifikācijas uzvarētājs un iepriekšējo gadu čempions Pjotrs Vieceks. Otrais kvalifikācijā palika kopvērtējuma līderis īrs Konors Šenehens, savukārt trešais rezultāts igaunim Kevinam Pesuram.

Svētdienas rīta treniņbraucieni tika aizvadīti pilnīgi sausā trasē, tomēr tieši pirms finālbraucieniem Biķernieku trasē uznāca lietus, padarot trasi ļoti slidenu. No vienas puses, slapjā trase laupīja gan braucējiem, gan skatītājiem ātrumu un dūmus, no otras puses, šie apstākļi sagādāja ne vienu vien pārsteigumu un drāmu. Pirmais pārsteigums sekoja jau pirmajā TOP 32 tandēmā, kad latviešu cerība Bertāns pārspēja poli Vieceku, kurš izaicinošajos apstākļos pieļāva lielu kļūdu un par to dārgi samaksāja, izstājoties jau TOP 32 kārtā.

Arī tālākajās cīņās bija vērojamas daudzas izslīdēšanas no trases, sagriešanās un savstarpējas sadursmes, parūpējoties par pamatīgu drāmu braucējiem un šovu skatītājiem. Kamēr abi igauņu piloti – Olivers Randalu un Kevins Pesurs – piedzīvoja zaudējumus TOP 32 kārtā un lietuviešu favorīts Benedikts Čirba izstājās TOP 16, latviešu talants Bertāns turpināja spoži un iekļuva labāko astotniekā. Tur viņam pretī stājās jau iepriekš minētais Džeimss Dīns, ar kuru Bertāns ir braucis gan kopā komandā, gan aizvadījis daudzas skaistas cīņas. Lai arī līdz šim visas iepriekšējās savstarpējās cīņas Dīns bija izšķīris sev par labu, šoreiz pārliecinošāku sniegumu demonstrēja Bertāns, attiecīgi pirmo reizi uzvarot titulētāko drifteri pasaulē un iekļūstot pusfinālā.

Tur latviešu pilotam būtu bijis jābrauc pret īru Duanu Makīveru, tomēr īrs TOP 8 cīņā pret somu Lauri Heinonenu pēc Heinonena izraisītas sadursmes piedzīvoja tehnisku defektu un attiecīgi izstājās no sacensībām. Tādējādi Bertāns automātiski iekļuva finālā, kur viņam pretī stājās cits Īrijas pārstāvis Džeks Šenehens, kurš ceļā uz finālu bija pārspējis daudzus spēcīgus pilotus, to starpā savu brāli Konoru Šenehenu un kopvērtējumā augstu esošo Juhu Rintanenu. Jāatzīmē, ka trase uz izšķirošajiem braucieniem jau bija pilnībā nožuvusi, kas ļāva visiem klātesošajiem izbaudīt ātrumu un dūmu smaržu.

Pirmajā fināla braucienā Bertāns startā nespēja tikt līdzi Šenehenam un tādējādi īram bija blakus vien trases otrajā un trešajā pagriezienā. Otrā trases daļā Bertāns rādīja iespaidīgu sekojošo braucienu, tomēr pirmajā daļā zaudētā distance kļuva par izšķirošu faktoru.

Šenehens Bertānam bija sānos jau no paša pirmā pagrieziena, noturot minimālu distanci līdz pat pašam finišam. Tādējādi Džeks Šenehens varēja svinēt savu pirmo šīs sezonas uzvaru, vienlaikus pārņemot arī kopvērtējuma līdera godu. Bertāns gan arī varēja priecāties, jo ceļā uz otro vietu pārspēja divus no pasaulē labākajiem drifteriem, līdz ar to šis noteikti ir viens no jaunā latviešu driftera lielākajiem sasniegumiem viņa līdzšinējā karjerā. Trešo goda pjedestāla pakāpienu ieņēma Rintanens, liekot skaļi gavilēt kuplā skaitā sanākušajiem somu skatītājiem.

Sākot ar posmu Rīgā, "Drift Masters" Eiropas čempionāta jaunais galvenais sponsors ir G2A - pasaules lielākais digitālo produktu tirgus, kur tiek piedāvātas spēles, dāvanu kartes vai programmatūras veidā esoši digitālie produkti. Līdz šim G2A.COM bija pazīstams arī ar e-sporta partnerībām.

"Mēs esam priecīgi sākt ilgtermiņa sadarbību ar "Drift Masters" un sajūsmināti par jaunajām iespējām. Es jau vairākus gadus esmu liels sporta fans, novērtējot sportistu milzīgos pūliņus un sacensību kvalitāti. Biznesam un sportam ir daudz kopīgu lietu - abiem nepieciešama vēlme un aizrautība, un abos rodas satraukums un emocijas. Spriežot pēc izpētītajiem datiem, ir zināms ka spēļu fani ir ļoti iesaistīti sportā. G2A.COM nozīmē Vārti uz Piedzīvojumu, un mēs uzskatām sportu, īpaši driftu, par lielisku piedzīvojumu ar lieliskām adrenalīna devām. Tas ir jauna ceļojuma sākums mums, un mēs aicinām visus sporta un spēļu fanus pievienoties," saka Bartošs Skvarčeks, G2A.COM dibinātājs un izpilddirektors.

G2A.COM ir pasaules lielākais un uzticamākais digitālo produktu tirgus, kur jau vairāk nekā 25 miljoni cilvēku ir veikuši savus pirkumus. Klienti var izvēlēties no vairāk nekā 75 000 digitālo produktu - digitālajām spēlēm, DLC, spēļu iekšējiem priekšmetiem, kā arī ne-spēļu priekšmetiem, piemēram, dāvanu kartēm, abonementiem un programmatūras -, ko piedāvā pārdevēji no visas pasaules.

"Mēs esam sajūsmināti apvienoties ar G2A ilgtermiņa sadarbībā. Driftēšana, visstraujāk augošais motorsports, ceļ ceļu aizraujošiem piedzīvojumiem motorsporta entuziastu sirdīs. Tik prestižu starptautisku partneru kā G2A uzņemšana apliecina tā eksponenciālo pieaugumu. "Drift Masters" ir bijis ieeja satraukumam visiem motorsporta faniem, un ar G2A nenovērtējamu atbalstu mēs esam gatavi pārvērst šo sapni par vēl spēcīgāku realitāti," saka Adāms Krawčaks, "Drift Masters" Grand Prix prezidents.

Jauni piedzīvojumi, jaunas iespējas, vai tas dos ko jaunu un interesējošu 2024. gada sezonai, to uzzināsim pavisam drīz, bet noteikti, jauni sektori, jaunas vēsmas jūs visus sagaidīs Rīgā 2024. gadā.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu