Fokerots: Darīsim visu, lai uzvarētu un parādītu labāko spēli

LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Latvijas pludmales volejbolists Kristians Fokerots
Latvijas pludmales volejbolists Kristians Fokerots Foto: Edijs Pālens/LETA

Nesenie Eiropas U-22 čempionāta pludmales volejbolā bronzas medaļu ieguvēji Kristiāns Fokerots un Olivers Bulgačs darīs visu, lai Eiropas U-20 meistarsacīkstēs Rīgā šajā nedēļā uzvarētu un parādītu labāko spēli, pirmsturnīra preses konferencē teica Fokerots.

Eiropas U-20 meistarsacīkšu pamatturnīrs Rīgā notiks no 17. līdz 20.augustam.

"Pagājušogad mēs kā komanda Eiropas U-20 meistarsacīkstēs tik labi nenospēlējām un palikām tikai devītie. Šogad sākām mazliet labāk - ar trešo vietu U-22 čempionātā," teica Fokerots.

"Domāju, ka līdz ar to mēs sev uzlikām arī papildu atbildību, ka tagad spēlējam mājās un mums ir jāuzvar. Darīsim visu, lai uzvarētu un parādītu labāko spēli," solīja pludmales volejbolists.

"U-22 čempionātā parādījām, ka varam spēlēt un spēlēt labi. Spēlēt Latvijā skatītāju priekšā, kur mūs atbalsta mūsu ģimene, radi un draugi, ir fantastiski," pārinieku papildināja Bulgačs.

"Domāju, ka tā būs laba pieredze arī citām Latvijas komandām, kuras vēl nav spēlējušas Eiropas čempionātos un varēs uzspēlēt pret citiem spēcīgiem Eiropas pāriem," viņš norādīja.

Spēlētāji minēja, ka atšķirība starp Eiropas U-22 un U-20 čempionātu nemaz nav liela, jo daži dueti U-20 vecuma dueti sekmīgi piedalījās arī divus gadus vecāku puišu sacensībās.

Viņiem piekrita arī labākā Latvijas dueta Deniela Konstantinova/Līva Ēbere dalībnieces.

"Arī meitenēm ir tieši tāpat, un spēles līmenis īpaši neatšķiras. Tāpēc ļoti daudzas meiteņu komandas var sastapt arī pludmales volejbola profesionālās tūres (BPT) "Futures" turnīros, dažas komandas mēģina iekļūt arī "Challenge" turnīros," teica Konstantinova.

Tāpat vadošo pāru spēlētāji atzina, ka spēlēšana mājās var radīt papildu stresu, taču to atsver tas skatītāju "lādiņš", kas dod mājinieku volejbolistiem papildu spēku un motivāciju.

Latvijas Volejbola federācijas (LVF) valdes priekšsēdētājs Arnis Tunte izteica komplimentus sportistiem, kuru rezultāti dzen uz priekšu arī federāciju.

"Tas lika mums arī vērsties pie Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) un Rīgas pašvaldības, lai dotu spēlētājiem plašākas iespējas un mājas laukumu priekšrocības U-20 čempionātā," uzsvēra Tunte.

"Eiropas U-20 čempionāts ir mans mīļākais turnīrs, jo te varēs redzēt jaunos spēlētājus, kuri ļoti drīz kļūs par čempioniem pieaugušo konkurencē," teica CEV sacensību uzraugs Pjērs Paolo Murdžoni.

"CEV izvēlējās Rīgu, jo jums ir bagāta pludmales volejbola vēsture un liela šāda ranga pludmales volejbola turnīru organizēšanas pieredze," uzsvēra Murdžoni.

Latviju sacensībās "O-Sands" laukumos pārstāvēs seši dueti - Kristiāns Fokerots/Olivers Bulgačs, Dāvis Teteris/Ernests Gūtmanis un Matīss Šalkovskis/Kārlis Jaundžeikars, Deniela Konstantinova/Līva Ēbere, Karmena Struka/Katrīna Struka un Kitija Martini-Ādamsone/Bonija Runce.

Pamatturnīra spēlēm ir pieteikti 33 valstu pārstāvji.

Pagājušajā gadā Turcijas pilsētā Izmirā Konstantinova/Ēbere kļuva par Eiropas U-20 meistarsacīkšu vicečempionēm, bet Fokerots/Bulgačs izcīnīja dalītu devīto vietu.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu