Bulgačs: Galvenais būs stabilitāte katrā spēlē

LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Latvijas pludmales volejbolists Olivers Bulgačs
Latvijas pludmales volejbolists Olivers Bulgačs Foto: Edijs Pālens/LETA

Lai sacensībās ar pirmo numuru izliktais Latvijas duets Kristiāns Fokerots/Olivers Bulgačs sasniegtu panākumus Eiropas U-20 čempionātā pludmales volejbolā Rīgā, galvenais būs stabilitāte katrā spēlē, otrdien sarunā ar ziņu aģentūru LETA teica Bulgačs.

Šā gada Eiropas U-22 meistarsacīkšu bronzas medaļu ieguvēji Fokerots un Bulgačs ir vieni no sacensību Rīgā favorītiem.

"Protams, gribas parādīt saviem skatītājiem, ka es arī kaut ko māku, it īpaši, ja ģimene un draugi skatās. Gribas parādīt to labāko sniegumu," saka Bulgačs. "Mērķi ir augsti, bet iesim solīti pa solītim no spēles uz spēli, mēģināsim demonstrēt savu labāko sniegumu un katru spēli nospēlēt tik labi, cik varam. Galvenais ir stabilitāte katrā spēlē."

Viņš atzīmē, ka svarīgās spēles pāris aizvada labi, bet, "kad esam favorīti, nedaudz atslābstam".

"Tas nāk ar pieredzi. Tas, ka es šajā sezonā spēlēju ar Edgaru Toču un Kristiāns - ar Mārtiņu Pļaviņu, mums dod pieredzi, un mēs ātrāk attīstāmies kā spēlētāji," saka pāra Fokerots/Bulgačs aizsardzības spēlētājs, piebilstot, ka "pagaidām neesam zaudējuši nosacīti vājākiem pretiniekiem".

Iepriekšējā nedēļā abi dueti - Bulgačs/Točs un Pļaviņš/Fokerots - izcīnīja godalgotas vietas pludmales volejbola profesionālās tūres (BPT) "Futures" turnīrā Varšavā, Pļaviņam ar Fokerotu uzvarot turnīrā, bet Točam un Bulgačam ieņemot trešo vietu. Bulgačam tas bija pirmais goda pjedestāls karjerā BPT sacensībās.

Bulgačs stāsta, ka tikai pirmdien agri no rīta spēlētāji ieradušies mājās no Polijas un pirmdien atpūtušies, bet pirmais treniņš smiltīs abiem ar Fokerotu un sparingcīņa ar vieniem no favorītiem frančiem Arturu Kanē un Teo Rotā bija paredzēts vien trešdien.

"Saspēlēties ar abiem pāriniekiem nebija grūti, jo mēs ikdienā trenējamies kopā, un es, arī laukuma otrā pusē esot, redzu, kādas piespēles otram spēlētājam patīk. Jūtu savu pretinieku un pārinieku," Bulgačs nesaskata problēmas pārinieku maiņā, sakot, ka ar Fokerotu kopā šogad ir spēlēts gan Eiropas U-22 čempionātā Timišoarā, gan Latvijas komandu atlasēs uz Eiropas U-22 un U-20 meistarsacīkstēm.

Viņš atgādina, ka pirms šā gada Eiropas U-22 čempionāta pagājušogad abi ar Fokerotu jau bija kopā spēlējuši Eiropas U-20 meistarsacīkstēs, kur "mēs individuāli spēlējām labi, bet kā komandai mums tik labi nevedās".

"Tāpēc uz U-22 čempionātu nelikām lielas cerības, taču, protams, gribējās vinnēt, un es biju gatavs iet laukumā un cīnīties," stāsta aizsargs. "Vienā brīdī mums ar Kristiānu spēle sāka padoties ļoti labi. Mēs sajutām viens otra spēli, un kopš tā brīža spēle izdevās."

Jaunais spēlētājs atzīmē, ka ir patīkami spēlēt savu skatītāju priekšā, jo ikdienā uz visām viņa spēlēm nevar atnākt visa ģimene, visi draugi un radi.

"Tas ir patīkami un fantastiski - spēlēt savu skatītāju priekšā. Protams, tas uzliek atbildību, jo gribas parādīt savu labāko spēli, taču skatītāji dod spēku brīžos, kad ir grūti un kad spēle varbūt nevedas tik labi, un palīdz izkļūt no grūtām situācijām un pārvarēt grūtus brīžus," uz pozitīvo sava laukuma ietekmi norāda spēlētājs.

Eiropas U-20 meistarsacīkšu pamatturnīrs Rīgā notiks no 17. līdz 20.augustam.

Latviju sacensībās "O-Sands" laukumos pārstāvēs seši dueti - Kristiāns Fokerots/Olivers Bulgačs, Dāvis Teteris/Ernests Gūtmanis, Matīss Šalkovskis/Kārlis Jaundžeikars, Deniela Konstantinova/Līva Ēbere, Karmena Struka/Katrīna Struka un Kitija Martini-Ādamsone/Bonija Runce.

Pamatturnīra spēlēs piedalīsies 34 valstu pārstāvji.

Pagājušajā gadā Turcijas pilsētā Izmirā Konstantinova/Ēbere kļuva par Eiropas U-20 meistarsacīkšu vicečempionēm, bet Fokerots/Bulgačs izcīnīja dalītu devīto vietu.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu