Caune: Galvā skanēja trenera atgādinājums

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Agate Caune
Agate Caune Foto: AFP/SCANPIX

Latvijas skrējējai Agatei Caunei pasaules vieglatlētikas čempionāta 5000 metru distances pusfinālā pēdējais kilometrs līderes statusā bija grūts, sarunā ar Latvijas Televīziju atzina sportiste.

Caune trešdien Budapeštā pasaules čempionātā vieglatlētikā sasniedza 5000 metru distances finālu, izcīnot ceturto vietu pusfinālā. 19 gadus vecā valmieriete jau skrējiena sākumā uzņēmās distances vadību un palielināja savu pārsvaru, kas pēc pusdistances pārsniedza 20 sekundes.

Noslēdzošajā aplī vadību neizdevās noturēt, tomēr finišs 15 minūtēs un 0,48 sekundēs ļāva par 3,37 sekundēm labot personīgo rekordu un iekļūt sestdien gaidāmajā finālā.

Caune skaidroja, ka fināla sasniegšanai uzreiz bija jāskrien ātri, jo izvēloties pretēju taktiku - sākumā skriet lēni un pēc tam kāpināt tempu - nedrīkstēja.

"Pēdējais kilometrs bija grūts. Skatījos laika atzīmes, kājas un rokas bija smagas. Galvā skanēja trenera atgādinājums, strādāt ar rokām, ja ir grūti. Tā arī darīju, bet vieglāk nepalika, taču cīnījos un darīju visu, ko varēju," stāstīja sportiste.

Pasaules čempionātā Latviju pārstāv deviņi vieglatlēti.

Meistarsacīkstes norisināsies līdz 27. augustam, tajās piedaloties vairāk nekā 2000 vieglatlētiem no 202 pasaules valstīm.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu