Video ⟩ Duplantis kļūst par divkārtēju pasaules čempionu kārtslēkšanā

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Armands Duplantis
Armands Duplantis Foto: EPA/Scanpix

Zviedrijas sportists Armands Duplantis sestdien Budapeštā pasaules čempionātā vieglatlētikā izcīnīja zeltu kārtslēkšanā, par čempionu kļūstot otrajās meistarsacīkstēs pēc kārtas.

Finālā viņam pretestību izrādīja Filipīnu vieglatlēts Ernests Džons Objena, kurš vienīgais kopā ar zviedru spēja pārvarēt sešus metrus. Piecus centimetrus augstāk uzlikto latiņu Duplantis pārvarēja ar pirmo mēģinājumu, bet Objena pēc neveiksmīga piegājiena pārcēla mēģinājumu uz nākamo augstumu.

Arī 6,10 metrus Duplantis pārvarēja ar pirmo lēcienu, savukārt Objenam abi mēģinājumi bija nesekmīgi, kas nozīmēja, ka zviedrs kļuvis par čempionu. Filipīnietis sacensības noslēdza ar atkārtotu Āzijas rekordu.

Duplantis latiņu pacēla uz 6,23 metriem jeb par diviem centimetriem augstāk nekā viņam piederošais pasaules rekords stadionā un par centimetru augstāk nekā rekords telpās. Tiesa, neviens no trīs mēģinājumiem nebija sekmīgs.

Bronzas medaļu ar atkārtotu personīgo rekordu - 5,95 metriem - izcīnīja austrālietis Kērtiss Māršals. Tādu pašu augstumu pārvarēja ceturto vietu ieņēmušais amerikānis Kristofers Nilsens, bet piecus centimetrus zemāku latiņu pieveica francūzis Tibo Kolē, kurš laboja personīgo rekordu.

Zīmīgi, ka pirmo reizi vēsturē vienās sacensībās uzreiz pieci sportisti pārvarēja 5,90 metru atzīmi.

Meistarsacīkstes norisināsies līdz 27. augustam, tajās piedaloties vairāk nekā 2000 vieglatlētiem no 202 pasaules valstīm.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu