Video ⟩ "Saint-Germain" vārtsargs, kurš 19 dienas atradās komā, pēc pamošanās uzdevis tikai vienu jautājumu

TVNET Sports
Facebook Draugiem X Whatsapp
Serhio Riko
Serhio Riko Foto: Reuters/ScanPix

Francijas futbola flagmaņa Parīzes "Saint-Germain" (PSG) vārtsargs Serhio Riko, kurš cīnījās par savu dzīvību pēc smagas galvas traumas, atcerējies pirmās sajūtas pēc pamošanās no komas.

Futbolists, kurš septembrī atzīmēja savu 30. dzimšanas dienu, maija beigās nokrita no zirga, un tas viņam iespēra pa galvu. Riko tika diagnosticēta smadzeņu asiņošana. Komas stāvoklī viņš atradās 19 dienas.

Jūlijā kļuva skaidrs, ka vārtsarga dzīvībai briesmas vairs nedraud. Tomēr viņš zaudēja gandrīz 20 kg ķermeņa svara un 30% muskuļu masas. Ārsti izteicās, ka futbolistam ir paveicies, jo tika traumēta galva un kakls, bet ne mugurkauls. Viņi piebilda: ja zirga spēriens būtu trāpījis par puscentimetru citā vietā, nāve būtu bijusi neizbēgama. 

Pēc 82 slimnīcā pavadītām dienām Riko augustā varēja doties mājās. Tagad viņš sniedzis interviju kluba "YouTube" kanālā. Vārtsargs neatceras notikušo negadījumu. 

"Es atrados slimnīcas istabiņā, ekrānu un citu ierīču ieskauts, ar sensoru rokā. Pirmā lieta, par ko iedomājos, bija, vai es varēšu atkal spēlēt futbolu. Tas bija pirmais, ko es jautāju ārstam," atcerējās Riko. "Visu savu dzīvi esmu veltījis futbolam. Nekad neko citu neesmu darījis."

Riko tagad klājas labi. Viņa veselības stāvoklis regulāri tiek uzraudzīts, viņš var pārvietoties pats ar saviem spēkiem. Nākamā vizīte pie ārsta viņam paredzēta 22. septembrī. 

"Cerams, ka saņemšu labas ziņas un ārsts ļaus vairāk nodarboties ar sportu. Mans mērķis ir šogad atgriezties PSG un sezonas beigās kopā ar komandu doties uz spēlēm," piebilda Riko.

Spānijas vārtsargs PSG pievienojās 2019. gadā. 

Facebook Draugiem X Whatsapp

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu