Nekas nepaliek nepamanīts: olimpiskā čempione, kura "nodeva" Putinu, spērusi nākamo soli (2)

TVNET Sports
CopyDraugiem X Whatsapp
Foto: "X"

Divkārtējā olimpiskā čempione Jeļena Isinbajeva šogad distancējusies no Krievijas aktivitātēm, un tas agresorvalstī uztverts kā nodevība. Tagad sporta leģenda, kura uzgrieza muguru smagos noziegumos apsūdzētajam Vladimiram Putinam, nolēmusi veikt korekcijas savos sociālajos tīklos.

Isinbajeva, kura karjeru noslēdza 2013. gadā, ilgu laiku starptautiskajā arēnā pārstāvēja Krieviju. Viņa atbalstīja Putinu viņa kampaņās gan 2012., gan 2018. gadā. Isinbajeva ir saistīta arī ar Krievijas armiju, jo ilgus gadus trenējās armijas sporta klubā CSKA. 2015. gadā Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu viņai piešķīra majora pakāpi.

Tiesa, pati Isinbajeva savā "Instagram" kontā ievietoja ziņu, ka viņa nekad nav bijusi Krievijas Valsts domes vai kādas partijas deputāte. Bijusī sportiste arī noliedza, ka būtu Krievijas armijā, lai gan 2015. gadā ar to parakstīja piecu gadu līgumu.

Krievijā viņu izteikumu un rīcības dēļ uzskata par nodevēju. 

Isinbajeva bija Putina uzticības persona 2012. gada prezidenta vēlēšanu laikā un 2017. gadā pievienojās slavenā hokejista Aleksandra Ovečkina dibinātajai "Putin Team" komandai. Turklāt Isinbajeva spēlēja nozīmīgu lomu Krievijas Konstitūcijas komisijā, kas 2020. gadā grozīja valsts konstitūciju, ļaujot Putinam palikt pie varas vēl ilgāk.

Tagad 41 gadu vecā bijusī sportiste nolēmusi no saviem sociālajiem tīkliem izņemt attēlu, kurā viņa redzama kopā ar Putinu. Tā bija 2017. gadā uzņemta fotogrāfija, kas liecināja, ka atbalsta Putinu prezidenta vēlēšanās. 

"Es esmu Putina komandā," toreiz sociālajos tīklos rakstīja Isinbajeva.

Šāds solis Krievijā nepalika nepamanīts, un par notikušo ātri vien vēstīja izdevums "Championat". Šim lēmumam Krievijā atkal, visticamāk, sekos negatīvas atsauksmes.

Pēc vasaras uzrunas Krievijas administratīvās vienības Dagestānas prezidents Sergejs Meļikovs lika mainīt Mahačkalas stadiona nosaukumu. Pēdējos sešus gadus tas tika saukts  Isinbajevas vārdā.

Komentāri (2)CopyDraugiem X Whatsapp

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu