Diskutēs par iespēju Latvijai iesaistīties Zviedrijas kandidatūrā uz 2030. gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanu

TVNET/LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Latvijas Olimpiskās komitejas simboli.
Latvijas Olimpiskās komitejas simboli. Foto: Edijs Pālens/LETA

Saeimas deputāti jaunnedēļ diskutēs par Latvijas iespējamo iesaisti Zviedrijas kandidatūrā 2030. gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanā.

Diskusija par šo jautājumu paredzēta otrdien, 3.oktobrī, plkst.8.30 Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas sēde

Uz sēdi aicināti Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM), kā arī Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) pārstāvji.

Sēde notiks daļēji attālināti - videokonferences formātā un Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēžu zālē Jēkaba ielā 16, Rīgā.

Jau ziņots, ka IZM kopā ar LOK turpinās izskatīt iespēju iesaistīties Ziemas Olimpisko spēļu rīkošanā 2030.gadā.

IZM pavasarī notikusi pirmā darba apspriede saistībā ar Zviedrijas Olimpiskās komitejas (ZOK) sākto priekšizpētes darbu olimpisko spēļu sarīkošanā 2030.gadā un Latvijas iesaisti tajā.

Lai nodrošinātu priekšizpētes sekmīgu veikšanu, informētu iespējamos sadarbības partnerus un kopīgi plānotu tālāk veicamās darbības, ZOK ir uzrunājusi Latviju izskatīt iespēju iesaistīties pieteikuma sagatavošanās procesā līdzīgi kā pirms pieciem gadiem, pretendējot uz Ziemas olimpisko spēļu sarīkošanu 2026.gadā.

Jau vēstīts, ka Zviedrija iepriekš pretendēja uz 2026.gada olimpisko spēļu rīkošanu, savā piedāvājumā kopā ar Stokholmu un Ori iekļaujot arī Latvijas pilsētu Siguldu, kur bija plānots rīkot sacensības kamaniņu sportā, bobslejā un skeletonā.

Olimpisko spēļu mājvieta tika izvēlēta 2019.gada jūnijā Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) individuālo biedru balsojumā, un Itālijas pilsētu Milānas un Kortīnas d'Ampeco pieteikums ieguva 47 balsis, kamēr Zviedrijas tika pie 34 balsīm.

"Lai arī pirms pieciem gadiem pozitīvs galarezultāts netika sasniegts, tomēr pieteikuma sagatavošanas process sniedza vērtīgu pieredzi un patlaban ļauj plašāk uzlūkot aktuālo situāciju un Latvijas iespējamo iesaisti Olimpisko spēļu norisē rīkotāju statusā, izmantojot ne tikai mūsu aktīvā lietošanā esošo bobsleja un kamaniņu sporta trasi Siguldā," norāda Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV).

Apspriedes laikā ZOK pārstāvji iepazīstināja ar Olimpisko spēļu sarīkošanas pieteikumu procesu, tā būtiskākajiem posmiem un laika plānu, savukārt no Latvijas puses tika aktualizēts jautājums par Latvijas infrastruktūras izmantošanu, nodrošinot ne tikai bobsleja, skeletona un kamaniņu sporta sacensības Siguldā, bet arī citu iekštelpu ledus sporta veidu sacensību iespējamo norisi Ziemas olimpisko spēļu ietvarā, izmantojot un piemērojot Rīgā esošo infrastruktūru.

Lai turpinātu izskatīt un analizēt šo iespēju gan no sporta objektu infrastruktūras, sporta sacensību programmas, pašvaldību iesaistes un vajadzīgā valsts finansējuma apmēra un saimnieciskā ieguvuma viedokļa, Latvijas pusē tiks veidota izpētes darba grupa, kurā tiks iekļauti ministriju, LOK un iesaistīto pašvaldību pārstāvji.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu