Šahiste Ter-Avetisjana ieņem 24. vietu pasaules junioru čempionātā

Agnesa Ter-Avetisjana
Agnesa Ter-Avetisjana Foto: Jānis Škapars/TVNET

Latvijas pārstāve Agnesa Stepania Ter-Avetisjana Mehiko pasaules junioru čempionātā klasiskajā šahā ieņēma 24.vietu, vēsta Latvijas Šaha federācija (LŠF).

Ter-Avetisjana (reitings - 2080) turnīra gaitā izcīnīja četras uzvaras, piecas partijas noslēdza neizšķirti un divās zaudēja. Viņa kopā sakrāja 6,5 punktus no 11 iespējamajiem, kas deva 24. pozīciju 85 dalībnieču konkurencē.

Par pasaules junioru čempioni kļuva argentīniete Kandela Be Francisko Gečamburu (2345), kura 11 kārtās sakrāja 8,5 punktus.

Savukārt "Open" grupā Latvijas pārstāvis Emīls Jānis Mieriņš (2149) kopumā izcīnīja sešas uzvaras un piecos mačos piekāpās. Viņš ar sešiem punktiem sacensības noslēdza 66. vietā.

Starp junioriem par pasaules čempionu kļuva Francijas šahists Markandrijs Maurici (2555), kurš kopā sakrāja 8,5 punktus. "Open" klasē sacentās 150 dalībnieki no 53 valstīm.

Latvijas šahisti pasaules junioru čempionātā startēja pirmo reizi kopš 2014. gada.