Noskaties Metjūzam sezonas pirmajā spēlē "hat trick"; Bedārds gūst pirmos vārtus NHL

Ostons Metjūzs
Ostons Metjūzs Foto: AP/Scanpix

Ar "hat trick" jauno Nacionālās hokeja līgas (NHL) sezonu trešdien uzsāka Ostons Metjūzs, palīdzot Toronto "Maple Leafs" ar 6:5 (0:1, 3:1, 2:3, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā sava laukumā pieveikt Monreālas "Canadiens" vienību, kamēr citā mačā savus pirmos vārtus līgā guva Konors Bedārds.

Šis 26 gadus vecajam amerikānim bija astotais "hat trick" karjerā, bet kopumā NHL regulārajos čempionātos Metjūzs 482 spēlēs sakrājis 545 (302+243) punktus.

"Maple Leafs" spēles gaitā atspēlējās no 0:2 un 3:5, ar precīziem metieniem izceļoties arī Noā Gregoram un Viljamam Nīlanderam, kamēr "Canadiens" sastāvā divus vārtus guva Alekss Ņūhuks, bet pa vieniem - Džeiks Evanss, Kouls Koufīlds un Jesse Ilenens.

Vienīgo pēcspēles metienu realizēja "Maple Leafs" uzbrucējs Mičels Mārners.

Citā trešdienas spēlē savus pirmos vārtus NHL regulārajā čempionātā guva šī gada drafta pirmais numurs Konors Bedārds, tomēr viņa pārstāvētā Čikāgas "Blackhawks" vienība izbraukumā ar 1:3 (1:1, 0:1, 0:1) piekāpās 100.sezonu kluba vēsturē uzsākušajai Bostonas "Bruins" komandai.

Tieši Bedārds mača sestajā minūtē guva spēles pirmos vārtus, tomēr turpinājumā precīzi metieni padevās tikai mājiniekiem. Pirmās trešdaļas vidū Trents Frederiks panāca 1:1, bet atlikušajās divās trešdaļās katrā pa vieniem vārtiem guva Dāvids Pastrņāks, nodrošinot "Bruins" uzvaru ar 3:1.

Vēl vienā mačā ar diviem gūtiem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Miko Rantanens, palīdzot Kolorādo "Avalanche" viesos ar 5:2 (1:0, 2:2, 2:0) pieveikt Losandželosas "Kings" vienību.

Uzvarētāju rindās trīs (1+2) punktus guva arī Neitans Makinons, 1+1 sakrāja Keils Makars, bet vēl vieni vārti Mailza Vuda kontā.

Mājinieku sastāvā ar trāpīgiem raidījumiem izcēlās Karls Grundstrēms un Kvintons Baifīlds.