Latvija ir iekļauta 2024.gada pasaules rallija čempionāta kalendārā; Latvijas posms notiks jūlijā

TVNET/LETA
CopyDraugiem X Whatsapp
Foto: IMAGO/Hannu Rainamo

Latvija ir iekļauta 2024.gada pasaules rallija čempionāta (WRC) kalendārā, ceturtdien paziņoja sacensību organizatori.

Vēsturē pirmais WRC posms Latvijā notiks no 18. līdz 21.jūlijam, ceturtdien nolēma Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) Pasaules motoru sporta padome.

Rallija norise aptvers teritoriju no Liepājas līdz Rīgai, ātrumposmiem norisinoties arī Tukuma novadā, Talsos un Talsu novadā, Kuldīgas novadā un Dienvidkurzemes novadā.

Latvija kļūs par 37.rīkotājvalsti, kas uzņēmusi WRC posmu.

WRC 2024.gada sezonas kalendārā iekļauti 13 posmi, kas no janvāra līdz novembrim aptvers Eiropu, Āfriku, Dienvidameriku un Āziju.

WRC 52.sezona sāksies ar ziemas rallijiem Montekarlo un Zviedrijā, pēc tam dodoties uz Keniju un ar posmiem Horvātijā, Portugālē, Itālijā un Polijā atgriežoties Eiropā.

Pēc WRC viesošanās Latvijā, kas būs sacensību astotais posms, sacensību posmi notiks Somijā un Grieķijā, Čīlē un Centrāleiropā, sezonas noslēgums paredzēts Japānā.

Latvijas posmā ātrumposmos veicamā distance pārsniegs 250 kilometrus, bet kopā ar pārbraucieniem tie būs vairāk nekā 1000 kilometri.

"WRC posma norise ir unikāla iespēja Latvijai, jo čempionāta norisēm televīzijā un digitālajos kanālos seko līdz vairāk nekā 800 miljonu skatītāju visā pasaulē," norāda rallija rīkotāja "RA Events" direktors Raimonds Strokšs, piebilstot, ka klātienē Latvijas posmu vērot ieradīsies aptuveni 50 000 skatītāju.

Organizatoru mērķis, rīkojot starptautiska līmeņa sporta sacensības, paliek nemainīgs - parādīt visai pasaulei, ka Latvija ir brīnišķīga valsts, kuru ir vērts iekļaut tūrisma galamērķos, kā arī ar sacensību norisi veicināt pienesumu valsts un reģionu ekonomikā, uzsver Strokšs.

Rīkotāji norāda, ka rallija ieejas biļešu tirdzniecību "Biļešu paradīzes" kasēs un interneta vietnē sāks 23.oktobrī.

Pirmoreiz WRC tika rīkots 1973.gadā.

FIA Eiropas rallija čempionāta (ERC) posmu "Rally Liepāja" "RA Events" rīko kopš 2013.gada.

Līgums ar WRC rīkotāju "WRC Promoter" paredz, ka "Liepājas rallijs" 2022. un 2023.gadā FIA tika aizvadīts kā (ERC) posms, bet 2024.gadā tas būs WRC posms.

WRC posma sarīkošanai tiek izmantoti valsts piešķirtie finanšu līdzekļi, Rīgas, Liepājas, Talsu, Tukuma, Kuldīgas un Dienvidkurzemes novadu finansējums, kā arī "RA Events" piesaistītie atbalstītāju finanšu līdzekļi.

2021.gada septembrī Strokšs WRC posma sarīkošanai 2024.gadā nepieciešamo summu minēja 2,85 miljonu eiro apmērā, 2021.gada decembrī Ministru kabinetam lemjot WRC posma rīkošanai 2023.gadā piešķirt finansējumu, kas nepārsniedz 650 000 eiro, bet 2024.gadā - 1,8 miljonus eiro.

2023.gada jūlijā valdība nolēma piešķirt no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem IZM 250 000 eiro, lai segtu izdevumus, kas saistīti ar pasaules rallija čempionāta posma organizēšanu.

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu