Video "Pacers" sezonas rezultatīvākajā spēlē pieveic "Hawks" un pirmie sasniedz NBA kausa ceturtdaļfinālu

Trejs Jangs (priekšplānā)
Trejs Jangs (priekšplānā) Foto: Reuters/ScanPix

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) šīs sezonas rezultatīvākajā spēlē otrdien Indiānas "Pacers" viesos ar 157:152 (34:40, 39:46, 46:28, 38:38) pieveica Atlantas "Hawks" vienību, kā pirmie nodrošinot sev vietu jaunizveidotā NBA kausa izcīņas ceturtdaļfinālā.

Uzvarētāju labā punktus guva visi 11 laukumā izgājušie spēlētāji, no kuriem seši tika pie vismaz desmit punktiem, kamēr rezultatīvākais ar 37 punktiem un 16 rezultatīvām piespēlēm bija Tairīzs Helibērtons.

Mājinieku sastāvā 38 punktus guva Trejs Jangs, 28 - Dežonte Marejs, bet 26 - Bogdans Bogdanovičs.

"Pacers" šī bija astotā uzvara 13 spēlēs, kas Austrumu konferencē atļauj atrasties sestajā pozīcijā, bet NBA kausa izcīņas Austrumu konferences A grupā ar trim uzvarām būt pirmajā vietā un kā pirmajiem nodrošināt vietu turnīra ceturtdaļfinālā.

Tikmēr kā pirmā NBA kausa Rietumu konferences ceturtdaļfinālu sasniedza Losandželosas "Lakers", kas savā laukumā ar 131:99 (32:17, 30:24, 40:34, 29:24) pārliecinoši apspēlēja Jūtas "Jazz" basketbolistus.

"Lakers" jaunā turnīra ietvaros šī bija ceturtā uzvara četras spēlēs, kas ļāva arī nodrošināt pirmo vietu Rietumu konferences A grupā. NBA regulārajā čempionātā "Lakers" ar bilanci 9-6 ir sestie Rietumos.

Mājinieku panākumu ar 26+16 kaldināja Entonijs Deiviss, 20 punktus guva D'Andželo Rasels, 19 - Ostins Grīns, bet ar 17 punktiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Lebrons Džeimss, pārsniedzot karjeras laikā 39 000 gūto punktu robežu.

"Jazz" rindās sezonas rezultatīvāko spēli aizvadīja Omers Jurtsevens, kura kontā 18 punkti, bet 15 punktus guva Džons Kolinss.

Jaunizveidotajā sezonas turnīrā visas 30 komandas ir sadalītas sešās apakšgrupās pa piecām katrā, balstoties uz to rezultātiem savās konferencēs iepriekšējās sezonas regulārajā čempionātā. Pēc viena apļa turnīra grupu uzvarētājas un vēl divas labākās otro vietu īpašnieces iekļūs ceturtdaļfinālā. Izslēgšanas turnīra pāros uzvarētāji tiks noskaidroti vienā spēlē.

NBA kausa ceturtdaļfināla spēles tiks aizvadītas 4. un 5. decembrī.

Tikmēr Fīniksā uzbrucējs Kevins Durants aizvadīja savu 1000.maču līgā un ar 31 punktu palīdzēja mājiniecei "Suns" ar 120:107 (34:21, 22:30, 38:31, 26:25) pārspēt Portlendas "Trail Blazers" vienību.

Karjeras laikā Durants tagad guvis 27 330 punktus, kas ļāvis apsteigt Elvinu Heizu un pakāpties uz 11.vietu līgas visu laiku rezultatīvāko spēlētāju sarakstā.

Uzvarētāju labā 28 punktus guva Devins Bukers, ar 18+12 izcēlās Jusufs Nurkičs.

Mājiniekiem 26 punktus guva Džerami Grants, bet 19 - Malkolms Brogdons.

Vēl vienā otrdienas mačā Filadelfijas "76ers" savā laukumā ar 119:122 (24:27, 29:38, 26:23, 31:22, 9:12) papildlaikā atzina Klīvlendas "Cavaliers" pārākumu.

Šis bija vien ceturtais zaudējums "76ers" komandai 14 mačos.

Uzvarētāju sastāvā 32 punktus guva Dariuss Gārlends, ar 26+13 izcēlās Džarets Allens, bet 18+12 savā rēķinā ierakstīja Evans Moblijs.

"76ers" no zaudējuma neglāba Džoela Embīda 32+12 un Tairīza Maksija 30 punkti.

Filadelfijas komanda ar bilanci 10-4 ieņem trešo vietu Austrumu konferencē, kamēr "Cavaliers", kas izcīnīja ceturto uzvaru pēc kārtas, ar astoņiem panākumiem 14 mačos ir astotie.