Video ⟩ Divi Latvijas PRO drifta braucēji 2024. gada sezonu sāks Omānā, pirmās sacensības jau šonedēļ

TVNET Sports
CopyDraugiem X Whatsapp
Foto: Publicitātes foto

Jau vairākus gadus Omānas Automobiļu federācija pie sevis aicina vairākus Eiropas drifterus, lai dotu iespēju sākt sezonu tieši pie viņiem un brauktu kopā ar vietējā reģiona drifteriem. Kamēr Latvijā vēl skaitās ziemas nesezona, Omānā ir īstais laiks, lai driftētu.

2020. gadā Latviju Omānā pārstāvēja Kristaps Blušs un Nikolass Bertāns, bet 2023. gadā uz Omānu devās Latvijas Pro drifta braucēji Edgars Kroģeris un Nikolass Bertāns.

2024. gada drifta sezonu Omānā iesāks Latvijas PRO drifta braucēji Nikolass Bertāns ar Edgaru Kroģeri. Sportisti aizvadīja veiksmīgu 2023. gada sezonu, Nikolass Bertāns kļuva par 2023. gada NEZ drifta čempionu un Baltijas drifta čempionātā ieguva 3. vietu sezonas kopvērtējumā, bet Edgars Kroģeris kļuva par 2023. gada Latvijas drifta PRO klases vicečempionu un Livonijas drifta čempionātā ieguva 3.vietu sezonas kopvērtējumā.

Latvijā drifta sezona oficiāli noslēdzās oktobra vidū, bet sportistu automašīnas ceļā devās jau novembra sākumā, tā sakot, pa taisno no trases iekšā konteinerā. Sākotnēji bija plānots, ka posmi norisināsies janvārī, bet nestabilās situācijas dēļ Sarkanajā jūrā konteineri ar drifta automašīnām no Eiropas tika novirzīti riņķī visai Āfrikai, tādējādi organizatoriem nācās pārcelt Omānas posmus uz februāri.

Edgaram Kroģerim šī būs otrā reize Omānā, bet Nikolass Bertāns uz Omānu dodas jau trešo reizi. Abiem sportistiem ir pieredze šajā trasē, pazīst lielāko daļu konkurentu un viņu braukšanas stilu, saprot nianses par temperatūras maiņām trasē un, protams, ir pazīstami jau ar vietējo mentalitāti, sacensību niansēm un vērtēšanas prasībām.

2023. gada sezona Omānā bija aizraujoša un emociju pārpilna, jau pirmajās sacensībās mūsu sportisti sagādāja latviešu faniem papildu emocijas, abi Latvijas sportisti tikās viens pret otru TOP 4, noslēdzot posmu ar Bertāna uzvaru jeb augstāko vietu uz goda pjedestāla, un Kroģeris savās debijas sacensībās Omānā ieņēma augsto 4. vietu.

Bertānam šis nebija vienīgais pjedestāls 2023. gada sezonā Omānā, jo arī sezonas noslēdzošajā posmā viņš ieņēma augsto 3. vietu. Omānas drifta čempionāta 2023. gada sezonas kopvērtējumā Bertāns ierindojās augstajā 4. vietā, bet Kroģeris 11. vietā, bet par čempionu kļuva Ali Makšīds, Kuveitas braucējs, kurš, starp citu, 2022. gada FIA Motorsport Games piekāpās Latvijas braucējam Kristapam Blušam, paliekot augstajā 2. vietā.

2024. gada sezonā uz starta kopā ar latviešiem stāsies gan dažādi vietējie sportisti, gan ārvalstu braucēji, zināmākie vārdi no Eiropas - Baltijas drifta čempionāta braucējs, lietuvietis Benedikts Čirba, Džeimss Dīns, kurš noteikti liekus komentārus neprasa nevienam latviešu drifta līdzjutējam, Klints van Orths un Sebastians Fontins, ļoti spēcīgs duelis no Nīderlandes, starp citu, Sebastians ir arī Iron Drift King 2023 uzvarētājs. Juha Rintanens, kuru arī zinām kā vienu no spēcīgākajiem Somijas braucējiem, kurš ne vienu reizi vien ir uzvarējis Biķerniekos, un 3 mūsu kaimiņu zviedru sportisti, kurus esam redzējuši uz starta arī Biķerniekos. Kopā Omānas čempionāta dalībnieku sarakstā ir 45 sportisti no 16 valstīm.

Latvijas sportisti jau ir devušies uz Omānu, jo jau šīs nedēļas beigās notiks 1. posms. Kopā notiks 3 posmi, 3 nedēļas pēc kārtas.

  • 1. posms 08.-09.02.2024. (ceturtdiena un piektdiena)
  • 2. posms 15.02.-16.02.2024. (ceturtdiena un piektdiena)
  • 3. posms 22.-23.02.2024. (ceturtdiena un piektdiena)

Sacensībām varēs sekot līdzi tiešraidē sociālajā platformā Facebook un vietnē Youtube, bet aktualitātēm un sportistu gaitām, tiešraižu laikiem - precīziem linkiem, rezultātiem utt varēs sekot līdzi Instagram - latviadrift kontā.

Latvijas sportistiem šis būs lielisks treniņš jaunajai 2024. gada sezonai Eiropā un Baltijā, kas ir galvenais šī brauciena mērķis, bet, protams, mērķis ir godalgotās vietas. Cīņu vēl azartiskāku padarīs naudas balvu fonds šajā čempionātā. 

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp

Tēmas

Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu