Latvijas futbola izlase aizvadījusi divas pārbaudes spēles jaunā galvenā trenera Itālijas speciālista Paolo Nikolato vadībā, cīnoties neizšķirti 1:1 pret Kipru un Lihtenšteinu. TVNET sazinājās ar "Riga FC" treneri Kristapu Blanku, kurš dalījās ar saviem novērojumiem. Lielus secinājumus izdarīt ir pāragri, taču dažas pārmaiņas ir redzamas. Skaidrs ir viens – trenerim un spēlētājiem vēl ir vajadzīgs laiks, lai veidotos savstarpēja sapratne.

Pirmajā spēlē 34. minūtē vadībā izvirzījās Kipra, kad Latvijas izlases centra aizsargs Daniels Balodis nenosedza pretinieku, kurš saņēma piespēli pie vārtu staba un raidīja bumbu mērķī. Pirmā puslaika beigās Andrejs Cigaņiks nopelnīja Latvijas izlasei tiesības izpildīt 11 metru soda sitienu, taču Vladislavs Gutkovskis to nerealizēja. Neizšķirtu izdevās panākt spēles beigās, kad 85. minūtē vārtus guva Cigaņiks. Šajā mačā Latvijas izlasei bija vairākas vārtu gūšanas iespējas, kas netika izmantotas. Statistika liecina, ka Latvijas izlasei bija neliels pārsvars – bumbas kontrole 52% pret 48%, sitieni pa vārtiem, sitieni vārtu rāmī 4:2.

Otrajā spēlē jau pirmajās sekundēs Latvijas izlase nokļuva iedzinējos, jo aizsargs Mārcis Ošs neprecīzi piespēlēja vārtsargam Pāvelam Šteinboram, raidot bumbu savas komandas vārtos. Latvijas izlase ātri atspēlējās, kad 11. minūtē precīzu sitienu izpildīja uzbrucējs Raimonds Krollis, kurš vārtus nebija guvis vairāk nekā gadu. Tomēr uzvaru Latvijas futbolistiem neizdevās izcīnīt, tādējādi viena no vājākajām futbola nācijām pārtrauca 24 zaudējumu sēriju. Šajā mačā Latvijas izlasei statistikas rādītājos bija vēl lielāks pārsvars nekā pirmajā spēlē – bumbas kontrole 66% pret 34%, sitieni pa vārtiem 17:3, sitieni vārtu rāmī 2:0 –, taču rezultāts uz tablo beigās bija tāds pats kā pret Kipru.