Video Porziņģis dominē aizsardzībā, Bertāns rezultatīvs pret savu iepriekšējo klubu

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis
Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis Foto: Reuters/Scanpix

Latvijas basketbolisti Kristaps Porziņģis un Dāvis Bertāns svētdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta mačos katrs guva 12 punktus.

Porziņģa pārstāvēta Bostonas "Cetlics" savā laukumā ar rezultātu 124:107 (30:24, 33:32, 30:29, 31:22) pārspēja Portlendas "Trail Blazers".

Latvijas basketbolists nospēlēja 27 minūtes, guva 12 punktus (2p. 2/4, 3p. 1/3, soda metieni 5/8) un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas.

Porziņģa kontā arī divas rezultatīvas piespēles, trīs pārtvertas bumbas, pieci bloķēti metieni, divas kļūdas, viena piezīme un pozitīvs +/- rādītājs +4.

Porziņģim šis bija trešais "double-double" pēc kārtas (punkti + atlēkušās bumbas), bet "Celtics" tika pie 13.uzvaras pēc kārtas savā laukumā.

Par rezultatīvāko "Celtics" rindās ar 26 punktiem kļuva Džeilens Brauns, bet 20 punktus guva Peitons Pričards.

"Trail Blazers" komandā ar 28 punktiem izcēlās Dalano Bantons, bet 22+14 sakrāja Deandre Eitons, bet 14+18 Volkera kontā.

"Celtics" ar 62 uzvarā 78 spēlēs ieņem pirmo vietu Austrumu konferencē un visā līgā, kā arī ir garantējuši sev uzvaru regulārajā čempionātā, kas dos mājas spēļu priekšrocības visās "play off" kārtās.

Nākamo cīņu "Celtics" aizvadīs otrdien, kad viesos tiksies ar Milvoki "Bucks" basketbolistiem.

Bertāna pārstāvētā Šarlotas "Hornets" mājās ar rezultātu 118:121 (29:31, 26:34, 30:21, 33:35) piekāpās Oklahomasitijas "Thunder", kas pārtrauca trīs zaudējumu sēriju.

Latvijas basketbolists nospēlēja 21 minūti, guva 12 punktus (3p. 4/9), izcīnīja divas atlēkušās bumbas, pārtvēra divas bumbas un bloķēja vienu metienu.

Bertāna kontā arī divas kļūdas un pozitīvs +/- rādītājs +10, kas bija trešais labākais koeficients komandā starp astoņiem spēlētājiem, kas izgāja laukumā.

Bertāns šo sezonu uzsāka tieši "Thunder" rindās, kur aizvadīja 15 mačus un vidēji spēlē uz laukuma pavadīja vien sešas minūtes un guva 2,9 punktus. Pēc aizmanīšanas uz "Hornets" latvieša spēles laiks pieaudzis līdz 20 minūtēm un 25 spēlēs viņš vidēji mačā guvis 8,7 punktus.

Visi astoņi "Hornets" spēlētāji, kuri devās laukumā, guva vismaz desmit punktus, bet rezultatīvākais ar 19 punktiem bija Grants Viljamss.

"Thunder" sastāvā ar "triple double" izcēlās Džošs Gidijs, kura rēķinā 20 punkti un pa 13 bumbām zem groziem un rezultatīvām piespēlēm. 26 punktus guva Ārons Viginss, bet 20+10 iekrāja Čets Holmgrens.

"Hornets" ar 19 uzvarām 78 spēlēs ieņem 13.vietu Austrumu konferencē, bet "Thunder" ar bilanci 53-25 ir trešie Rietumu konferencē.

Nākamo spēli "Hornets" aizvadīs otrdien, kad savā laukumā uzņems Dalasas "Mavericks" basketbolistus.