Video NBA "play-off": "Thunder" sarežģīta uzvara, Dončiča "Mavericks" bezcerīgi zaudē, "Bucks" uzvar bez līdera

NBA zvaigzne Šejs Gildžess-Aleksandrs (ar bumbu)
NBA zvaigzne Šejs Gildžess-Aleksandrs (ar bumbu) Foto: AP/Scanpix

Ar grūtu uzvaru Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas turnīru svētdien uzsāka Rietumu konferences galvenā favorīte Oklahomasitijas "Thunder", kas savā laukumā vien ar 94:92 (17:17, 26:26, 31:25, 20:24) pārspēja Ņūorleānas "Pelicans" vienību.

Pēdējā ceturtdaļā "Thunder" ieguva desmit punktu pārsvaru, taču viesi nepadevās un spēja izvirzīties vadībā ar 90:88. Mazrezultatīvā spēles izskaņā panākumu tomēr izrāva mājinieki, kuru rindās Šejs Gildžess-Aleksandrs ar 2+1 gājienu 33 sekundes pirms pamatlaika beigām panāca 93:90. Sešas sekundes vēlāk "Pelicans" pietuvojās līdz 92:93, tomēr atspēlēties vairs neprata.

Sērijā līdz četrām uzvarām "Thunder" izvirzījās vadībā ar 1-0. Nākamais sērijas mačs 24.aprīlī notiks turpat "Thunder" laukumā, bet tad divas spēles tiks aizvadītas Ņūorleānā.

Svētdienas spēlē mājinieku rindās rezultatīvākais ar 28 punktiem bija Gildžess-Aleksandrs, 19 punktus guva Džeilens Viljamss, bet ar 15+11 izcēlās Čets Holmgrens.

"Pelicans" sastāvā 21 punktu guva Trejs Mērfijs, 20 - Kristians Džeimss Makolums, bet lietuvieša Jona Valančūna kontā 13 punkti un 20 atlēkušās bumbas zem groziem. Traumas dēļ viesiem nepalīdzēja Zaions Viljamsons.

Citā Rietumu konferences pirmās kārtas pirmajā mačā Losandželosas "Clippers" savā laukumā ar 109:97 (34:22, 22:8, 31:34, 22:33) pārspēja Dalasas "Mavericks" basketbolistus.

Uzvarētāju rindās 28 punktus guva Džeimss Hārdens, 22 - Pols Džordžs, bet 20+15 sakrāja Ivica Zubacs.

"Mavericks" no zaudējuma nespēja glābt Lukas Dončiča 33+13 un Kairija Ērvinga 31 punkts.

Spēles gaitā "Mavericks" nokļuva iedzinējos pat ar 29 punktu starpību. Visa mača laikā Dalasas ne reizi neieguva vadības grožus.

Šīs sērijas otrais mačs notiks 23.aprīlī Losandželosā, bet sērija uz Dalasu pārcelsies vēl pēc trim dienām.

Tikmēr Austrumu konferences ceturtdaļfinālu ar drošu uzvaru svētdien uzsāka Milvoki "Bucks", kas mājās ar 109:94 (30:21, 39:21, 14:29, 26:23) pieveica Indiānas "Pacers" basketbolistus.

Deimiens Lilards jau pirmajās divās ceturtdaļās mājinieku sastāvā guva visus savus 35 punktus, kamēr cits līderis Jannis Adetokunbo savainojuma dēļ maču vēroja no malas. Vēl uzvarētāju rindās 23+10 sakrāja Kriss Midltons, bet 15+11 Bobija Portisa kontā.

"Pacers" spēlētāji, kuri regulārajā čempionātā nevienā mačā neguva mazāk par 99 punktiem, šoreiz realizēja vien astoņus no 38 tālmetieniem. Rezultatīvākais viesu rindās ar 36+13 bija Paskāls Siakams, bet 17 punktus guva Mailzs Tērners.

Sērijas otrā spēle 23.aprīlī notiks Milvoki, bet nākamie divi mači norisināsies "Pacers" laukumā.

Jau vēstīts, ka citā Austrumu konferences duelī latvietis Kristaps Porziņģis guva 18 punktus, bet viņa pārstāvētā Bostonas "Celtics" savā laukumā ar 114:94 (26:21, 34:24, 31:14, 23:35) pārspēja Maiami "Heat" vienību.