Video Somijas izlases kapteinis diskvalifikācijas dēļ nespēlēs ceturtdaļfinālā pret Zviedriju

Somijas hokeja izlases kapteinis Mīkaels Granlunds apspriežas ar mača tiesnesi
Somijas hokeja izlases kapteinis Mīkaels Granlunds apspriežas ar mača tiesnesi Foto: SIPA/Scanpix

Somijas hokeja izlases kapteinis Mīkaels Granlunds ceturtdien nevarēs piedalīties Čehijā notiekošā pasaules čempionāta ceturtdaļfināla mačā pret Zviedrijas valstsvienību, paziņojusi Starptautiskā Ledus hokeja federācija (IIHF).

Grupu turnīra noslēdzošajā spēlē Somijas hokejisti otrdien ar rezultātu 1:3 (0:0, 1:2, 0:1) piekāpās Šveicei.

Nepilnas divas minūtes pirms spēles beigām Granlunds ar nūju iesita pa seju pretinieku komandas spēlētājam Andream Glauzeram.

Spēles laikā Granlunds saņēma 5+10 minūšu noraidījumu. Nu viņam piespriesta arī vienas spēles diskvalifikācija.

IIHF paziņojumā norāda, ka Granlunds ar nūju sitis pretiniekam galvas un kakla rajonā, radot bīstamu situāciju un lielu risku pretiniekam gūt traumu.

Līdz ar to Somijas izlases kapteinis ceturtdien plkst. 21.20 nevarēs doties laukumā pasaules čempionāta ceturtdaļfināla spēlē pret Zviedriju.

Plkst. 21.20 ceturtdaļfinālā spēkosies arī ASV un Čehija, bet pirms tam plkst. 17.20 nūjas krustos Kanāda - Slovākija un Šveice - Vācija.