Graudiņa un Samoilova kvalificējušās Parīzes olimpiskajām spēlēm

LETA
Tīna Graudiņa (no kreisās) un Anastasija Samoilova
Tīna Graudiņa (no kreisās) un Anastasija Samoilova Foto: FIVB

Latvijas pludmales volejbolistes Tīna Graudiņa un Anastasija Samoilova ir kvalificējušās Parīzes olimpiskajām spēlēm, pirmdien savā "Facebook" kontā paziņoja Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK).

Lai gan 17 labākās komandas olimpiskajā rangā tiks nosauktas tikai pēc 9.jūnija, kad noslēgsies olimpiskā kvalifikācija pēc ranga, LOK ziņo, ka divkārtējās Eiropas čempiones vietu Parīzē jau ir nodrošinājušas.

"Pludmales volejbola duets Graudina/Samoilova, olimpiskajā rangā ierindojoties 17 labāko sieviešu komandu vidū, kvalificējas Parīzes olimpiskajām spēlēm," vēsta ieraksts "Facebook".

LOK ziņo, ka "komanda Graudiņa/Samoilova jau šobrīd ir garantējusi vietu" spēlēs un izkrist no labāko 17 pāru skaita rangā nevar.

Starptautiskās Volejbola federācijas (FIVB) olimpiskais rangs ir publicēts 20.maijā, bet pagājušajā nedēļā Latvijas duets Portugālē aizvadīja veiksmīgas sacensības profesionālās pludmales volejbola tūres (BPT) "Elite16" turnīrā, izcīnot dalītu piekto vietu un vēl vairāk nostiprinot vietu rangā.

Olimpiskā ranga līderes ar līdz pagājušajai nedēļai 15 turnīros sakrātiem 13 020 punktiem ir brazīlietes Eduarda Lizboa un Ana Patrisija Silva, bet 18.vietu olimpiskajā rangā, kurā katru valstu nedrīkst pārstāvēt vairāk par diviem duetiem, ar 18 turnīros sapelnītiem 6540 punktiem ieņem kanādietes Mollija Makbeina un Sara Pavāna. Tā kā viena vieta Parīzes spēlēs ir garantēta pasaules čempionēm amerikānietēm un divi ASV dueti ir ranga augšgalā, spēlēm kvalificējas arī 18.vietas īpašnieces.

Latvijas duets ar 19 turnīros nopelnītiem 9000 punktiem ieņem devīto vietu, bet 17.vietā ir pagājušajā nedēļā grupas spēlē pieveiktās lietuvietes Aine Raupelīte un Monika Paulikiene.

Olimpiskais rangs tiek veidots, pamatojoties uz FIVB ranga punktiem, kas iegūti par katra dueta 12 labākajiem startiem laikā no 2023.gada 1.janvāra līdz 2024.gada 9.jūnijam 2023.gada pasaules čempionātā, BPT turnīros, kā arī kontinentu čempionātos.

No lielajiem turnīriem līdz olimpiskā ranga termiņa beigām ir atlikušas vien Ostravas "Elite16" sacensības nākamajā nedēļā Čehijā.

Graudiņa un Samoilova startēs otrajās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas. 2021.gadā viņas izcīnīja ceturto vietu.

Parīzes olimpiskās spēles notiks no 26.jūlija līdz 11.augustam.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu