Galvenais treneris Sautgeits domā atstāt amatu, ja Anglija neuzvarēs "Euro 2024"

TVNET Sports
Anglijas futbola izlases galvenais treneris Garets Sautgeits
Anglijas futbola izlases galvenais treneris Garets Sautgeits Foto: AFP/Scanpix

Komandas galvenais treneris Garets Sautgeits domā atstāt amatu, ja Anglijas futbola izlase šovasar neuzvarēs Eiropas čempionātā ("Euro 2024").

53 gadus vecajam trenerim līgumsaistības ir spēkā līdz decembrim. Ārzemju medijos izskanējusi informācija, ka Anglijas Futbola asociācija vēlas pagarināt sadarbību ar treneri.

Sautgeits kopš 2016. gada ir Anglijas izlases galvenais treneris. Viņa vadībā komanda sasniedza 2018. gada Pasaules kausa pusfinālu, bet 2020. gada Eiropas čempionātā iekļuva finālā, kur nācās piekāpties Itālijai.

Anglija, kas tiek uzskatīta par futbola dzimteni, nav uzvarējusi nevienā lielajā turnīrā kopš triumfa 1966. gada Pasaules kausa izcīņā. Anglija ne reizi nav kļuvusi par Eiropas čempioni.

Sautgeits vēlējās atstāt Anglijas izlases galvenā trenera amatu pēc zaudējuma Francijas valstsvienībai 2022. gada Pasaules kausa ceturtdaļfinālā, tomēr viņš nolēma turpināt darbu.

"Ja mēs neuzvarēsim, es droši vien šeit vairs nebūšu. Tā varētu būt pēdējā iespēja," vācu laikrakstam "Bild" intervijā pirms Eiropas čempionāta sākuma norādījis Sautgeits.

"Domāju, ka apmēram puse nacionālo izlašu treneru pēc turnīra atstāj savu amatu – tas ir raksturīgi starptautiskajam futbolam. Esmu nostrādājis gandrīz astoņus gadus, un mēs esam pietuvojušies [panākumiem]."

Sautgeits domā, ka viņš vairs nevar pieprasīt uzticības kredītu Anglijas futbola sabiedrībā, jo agrāk vai vēlāk cilvēki zaudēs ticību trenera solījumiem ar laiku gūt panākumus.

"Ja mēs vēlamies būt liela komanda, ja es vēlos būt augsta līmeņa treneris, tad mums ir jāparāda sniegums lielos brīžos," uzsvēra Anglijas futbola izlases galvenais treneris.

2024. gada Eiropas čempionāta C grupā Anglija spēkosies ar Slovēniju, Serbiju un Dāniju.

Anglijas futbolisti turnīra pirmo spēli aizvadīs svētdien, 16. jūnijā, pret Serbijas izlasi (sākums plkst. 22.00 pēc Latvijas laika).

"Euro 2024" no 14. jūnija līdz 14. jūlijam risināsies Vācijā. Bukmeikeru vērtējumā Anglija tiek uzskatīta par turnīra galveno favorīti.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu