Šveices futbolisti Eiropas čempionāta mačā pārspēj Ungāriju

Šveices vīriešu futbola izlase sestdien Ķelnē Eiropas čempionāta finālturnīra A apakšgrupas spēlē ar 3:1 (2:0) pārspēja Ungāriju.

Jau ziņots, ka piektdien, atklājot Eiropas čempionātu, A grupas spēlē Vācija ar 5:1 sagrāva Skotiju. Tādējādi pēc pirmajām spēlēm Vācijai un Šveicei ir pa trīs punktiem, bet Ungārija un Skotija meistarsacīkstes sākušas bez punktiem.

Šveices izlases labā vārtus guva Kvadvo Dua, Mišels Ebišers un Brīls Embolo, bet ungāriem atzīmējās Barnabāšs Varga.

Spēles 13.minūtē, šveiciešiem sekmīgi saspēlējoties laukuma vidusdaļā, Ebišers pāradresēja bumbu Dua, kurš nonāca viens pret Pēteru Gulāši un raidīja bumbu vārtos - 1:0. Pēc septiņām minūtēm ungāri ļāva pret vārtsargu iziet arī Rubenam Vargasam, taču Gulāši šoreiz glāba.

Pamatlaika pēdējā minūtē Ebišers izpildīja sagatavotu sitienu ārpus soda laukuma robežām un panāca 2:0 Šveices izlases labā.

Otrā puslaika pirmajā pusē Varga no tuvas distances ar galvu sita bumbu garām vārtiem, bet 66.minūtē pēc Dominiak Soboslai piespēles viņš raidīja bumbu šveiciešu cietoksnī un samazināja pretinieku pārsvaru.

Punktu Šveices izlases uzvarai pielika Embolo, kurš kompensācijas laika trešajā minūtē izmantoja Villi Orbāna kļūdu un panāca 3:1.

Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalās 24 izlases, kas sadalītas sešās apakšgrupās. Izslēgšanas turnīrā iekļūs katras apakšgrupas pirmo divu vietu ieguvējas un četras labākās komandas no trešajā pozīcijā finišējušajām valstsvienībām.

2024.gada Eiropas čempionāts no 14.jūnija līdz 14.jūlijam norisināsies desmit Vācijas pilsētās. Jaunā Eiropas čempione tiks noskaidrota Berlīnes olimpiskajā stadionā.

Pašreizējā Eiropas čempione ir Itālija, kura 2021.gadā Londonā finālā pēcspēles sitienos pieveica Angliju.

Ungārijas izlases sastāvs: Pēters Gulāši, Ādams Langs (Bendegūzs Bolla, 46.min.), Villi Orbāns, Atila Salai (Martons Dardai, 79.min.), Atila Fiola, Ādams Naģs (Lāslo Kleinheislers, 67.min.), Andrāšs Šāfers, Milošs Kerkezs (Martins Ādams, 79.min.), Rolands Šallai, Dominiks Soboslai, Barnabāšs Varga.

Šveices izlases sastāvs: Jans Zommers, Fabians Šērs, Maneuls Akandži, Rikardo Rodrigess, Mišels Ebišers, Remo Freilers (Vinsents Sjerro, 86.min.), Granits Džaka, Dans Ndojē (Fabians Rīders, 86.min.), Silvans Vidmers (Leonīds Štergiu, 68.min.), Rubens Vargass (Brīls Embolo, 74.min.), Kvadvo Dua (Zeki Amduni, 68.min.).