Banki par traumām Latvijas izlasē: Šobrīd esam sarežģītā situācijā

TVNET/LETA
Latvijas basketbola izlases galvenais treneris Luka Banki
Latvijas basketbola izlases galvenais treneris Luka Banki Foto: Justs Kravalis/TVNET GRUPA

Latvijas vīriešu basketbola izlasei Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā vajadzēs spēt pielāgoties dažādiem basketbola stiliem, preses konferencē teica Latvijas valstsvienības galvenais treneris, kurš arī neslēpa, ka spēlētāju traumas radījušas sarežģītu situāciju.

Latvijas basketbola izlase šonedēļ sāka oficiālo treniņnometni pirms Rīgā gaidāmā kvalifikācijas turnīra. Banki atklāja, ka šobrīd Latvijas valstsvienības treneru kolektīvs skauto ne tikai Filipīnas un Gruziju, ar kurām tiksies pirmajās kvalifikācijas grupas spēlēs, bet arī Brazīliju, Melnkalni un Kamerūnu.

"Protams, ka šobrīd koncentrējamies uz Gruziju un Filipīnām, kas ir tuvākie pretinieki. Mums ir materiāls no iepriekšējā izlašu loga, kad [Aleksandram] Džikičam bija pirmā spēle ar Gruzijas izlasi. Arī no Pasaules kausa, jo piecas no sešām grupas komandām tajā spēlēja. Ir izmaiņas sastāvos un treneru kolektīvos, taču mums ir daudz informācijas," skaidroja treneris.

Filipīnām kvalifikācijas turnīrā nevarēs palīdzēt naturalizētais Jūtas "Jazz" aizsargs Džordans Klarksons, taču Banki norādīja, ka Filipīnām tāpat ir vairāki basketbolisti, kas dos pienesumu izlasei.

"Viņiem tāpat ir vairāki spēlētāji, kuri izgājuši Amerikas un NBA skolu un var palīdzēt komandai. Sagaidām no viņiem konkurenci ar specifisku basketbola stilu. Tāpat kā Pasaules kausā, būs jāspēj pielāgoties pilnībā atšķirīgiem basketbola stiliem. Filipīnas bija vīlušās par sniegumu Pasaules kausā, taču tā ir vērtīga pretiniece, kas spētu arī iekļūt izslēgšanas spēlēs," teica Banki.

Sagatavošanās laikā paredzētas divas pārbaudes spēles - 26.jūnijā, "Arēnā Rīga" ar Ēģiptes izlasi un 28.jūnijā izbraukumā ar Somijas izlasi. Banki norādīja, ka šajos mačos sastāvu centīsies mainīt, izmantojot pēc iespējas vairāk spēlētāju.

"Šobrīd ir tādi spēlētāji, kuri tikko ir pabeiguši sezonu, bet ir arī tādi, kuri sezonu noslēdza pirms vairākām nedēļām. Cenšamies izveidot vienlīdzīgu fizisko formu visiem. Šobrīd esam sarežģītā situācijā, jo ir vairākas traumas, kas var ietekmēt turnīru. Pirms katras spēles izvēlēšos sastāvu," atklāja Banki.

Latvijas izlases treniņos šobrīd nevar piedalīties viens no pērn aizvadītās Pasaules kausa izcīņas varoņiem Andrejs Gražulis, kuram martā bija kājas operācija.

"Ļoti vēlos izmantot šīs pārbaudes spēles pēc iespējas labāk, jo gribu turnīru sākt no pirmās dienas. Tas ir ļoti sarežģīts formāts, kurā nav daudz iespēju kļūdām. Tā ir ļoti sabalansēta grupa, kurā ir konkurētspējīgas komandas. Jau no pirmās spēles ir jācīnās," piebilda treneris.

Latvijas izlases rindās šajā vasarā ir atgriezies Jānis Strēlnieks, kurš pagājušajā vasarā nevarēja palīdzēt valstsvienībai savainojuma dēļ. Banki izcēla, ka pieredzējušais saspēlēs vadītājs var palīdzēs komandai ar savu pieredzi.

"Jau no nometnes sākuma viņš mēģina pārbaudīt savu fizisko formu, jo viņa sezona bija īpaša. Bija gan augšupeja, gan kritumi, atgriežoties pēc operācijas un garas atlabšanas, arī komandas maiņa un problēma, kas ietekmēja viņa pieredzi Spānijā. No pirmās dienas redzēju viņā daudz enerģijas un entuziasma. Viņš izmantos visas savas iespējas iekļūt komandā. Visi viņam uzticas un viņš ir spēlētājs, kurš var pārējos padarīt labākus," stāstīja treneris.

Latvijas izlase ir komunikācijā ar Kristapu Porziņģi un Bostonas "Celtics'", un skaidrība par to, vai latvietis varēs pievienoties valstsvienībai sagaidāma nākamās nedēļas sākumā.

"Viņš ielika daudz pūļu, lai pēdējā spēlē būtu uz laukuma. Redzēsim, kā lietas attīstīsies, bet izskatās, ka ir ļoti sarežģīta situācija. Kristapa uzvara Latvijai ir lielisks iemesls lepoties ar basketbolu. Bija interesanti vērot, kā finālos un visas sezonas garumā Kristaps ietekmēja savu komandu," piebilda Banki.

No 3.jūnija valstsvienības kandidātiem tika nodrošināta iespēja Rīgā piedalīties individuālos treniņos.

Cīņa par tiesībām spēlēt Parīzes olimpisko spēļu turnīrā "Arēnā Rīga" notiks no 2. līdz 7.jūlijam.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu