Basketbola izlasei nauda būs, bet hokeja valstsvienībai nedos?

Papildināts
LETA
Izglītības ministre Anda Čakša un Latvijas Basketbola savienības prezidents Raimonds Vējonis
Izglītības ministre Anda Čakša un Latvijas Basketbola savienības prezidents Raimonds Vējonis Foto: Anda Čakša (Facebook)

Finansējumu izdevumu, kas saistīti ar sagatavošanos un dalību olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā, segšanai varētu saņemt tikai Latvijas basketbola izlase, liecina izmaiņas rīkojuma projektā, ko Izglītības un zinātnes ministrija nodevusi atkārtotai saskaņošanai.

(Ziņa papildināta ar LHF komentāru.)

Sākotnējā iecere paredzēja finansējumu piešķirt arī Latvijas Hokeja federācijai, lai segtu izdevumus, kas saistīti ar Latvijas vīriešu hokeja valstsvienības sagatavošanos un dalību 2026.gada Ziemas olimpisko spēļu atlases turnīram hokejā vīriešiem Latvijā šogad. Kopā abām izlasēm bija plānots atvēlēt 815 751 eiro.

Tiesību aktu portālā pieejamā informācija liecina, ka IZM lūgumu neatbalstīja Finanšu ministrija (FM). Tā atsaucās uz 19.februāra Koalīcijas partiju sadarbības sanāksmi, kurā vienojās sporta pasākumiem šogad vairāk nepieprasīt finansējumu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

FM arī atgādināja, ka valdība abiem sporta pasākumiem šogad jau piešķīra finansējumu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem 2 319 330 eiro apmērā.

Tagad IZM lūdz piešķirt 388 130 eiro tikai Latvijas Basketbola savienībai, lai segtu izdevumus, kas saistīti ar Latvijas vīriešu basketbola valstsvienības sagatavošanos un dalību 2024.gada Parīzes Olimpisko spēļu kvalifikācijas grupu turnīrā. Tas ir par 11 300 eiro mazāk, nekā sākotnēji lūgts.

LHF ģenerālsekretārs Roberts Pļāvējs aģentūrai LETA atklāja, ka šobrīd notiek "aktīvs saskaņošanas darbs" ar IZM par olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra sagatavošanai nepieciešamo finansējumu. "Mums ir kopīga izpratne par pasākuma valstisko nozīmi," pauda Pļāvējs.

Jau vēstīts, ka 2024.Parīzes Olimpisko spēļu kvalifikācijas grupu turnīrs noritēs no 2.jūlija līdz 7.jūlijam. Rīgā kvalifikācijas turnīrā A grupā Latvijas vīriešu basketbola izlase tiksies ar Gruziju un Filipīnām, bet B grupā spēlēs Brazīlija, Melnkalne un Kamerūna. Ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm iegūst tikai turnīra uzvarētāja.

Savukārt turnīrs hokejā vīriešiem ar Latvijas izlases līdzdalību norisināsies no 29.augustam līdz 1.septembrim "Arēnā Rīga".

Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu