Šodienas redaktors:
Gatis Kreceris

FOTO Nīderlande sešās minūtēs apgriež spēli kājām gaisā un iekļūst Eiropas čempionāta pusfinālā

Nīderlandes vīriešu futbola izlase sestdien Berlīnē Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā ar rezultātu 2:1 (0:1) pārspēja Turciju

Nīderlande pusfinālā tiksies ar Angliju, bet par otru ceļazīmi uz finālu cīnīsies Spānija un Francija. Šīs spēles notiks attiecīgi 10.jūlijā Dortmundē un 9.jūlijā Minhenē.

Nīderlandiešiem izcēlās Stefans de Vreiss un Kodijs Gakpo, bet Turcijas izlases labā vārtus guva Samets Akajdins.

Pirmajā puslaikā abām komandām nebija bīstamu momentu līdz 35.minūtei, kurā turki guva vārtus. Pēc stūra sitiena bumba nonāca pie Arda Gilera, kurš to centrēja soda laukumā. "Otrajā stāvā" nepārspēts bija centra aizsargs Akajdins, kurš ar galvu raidīja bumbu vārtos.

Spēles 56.minūtē turkiem bija teicama iespēja nostiprināt vadību, pēc Gilera meistarīgi izpildītā soda sitiena bumbai atduroties pret vārtu stabu.

1:1 Nīderlandes izlase panāca 70.minūtē, kad pēc stūra sitiena izspēles precīzs var galvu bija de Vreiss, kuram asistēja Memfiss Depajs. Sešas minūtes vēlāk pēc Denzela Damfrīsa piespēles bumbu vārtos ievirzīja Gakpo - 2:1 nīderlandiešu labā.

Pamatlaika pēdējā desmitminūtē Nīderlandes futbolisti bloķēja vairākus Turcijas spēlētāju bīstamus sitienus, saglabājot vadību.

Nīderlandieši Eiropas čempionāta labāko četriniekā atgriezušies pēc 20 gadu pārtraukuma.

Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalās 24 izlases, kas bija sadalītas sešās apakšgrupās, izslēgšanas spēļu turnīrā iekļūstot katras apakšgrupas pirmo divu vietu ieguvējām un četrām labākajām trešo vietu ieguvējām.

2024.gada Eiropas čempionāts no 14.jūnija līdz 14.jūlijam norisinās desmit Vācijas pilsētās. Jaunā Eiropas čempione tiks noskaidrota Berlīnes olimpiskajā stadionā.

2021.gadā Londonā par Eiropas čempioni kļuva Itālija, kas finālā pēcspēles sitienos pieveica Angliju.

Nīderlandes futbola izlases sastāvs: Bārts Verbrūgens, Nātans Akē (Mikijs van de Vens, 73.min.), Virdžils van Deiks, Stefans de Vreiss, Havi Simonss (Džošua Zirkzē, 87.min.), Memfiss Depajs (Džeremijs Frimpongs, 87.min.), Kodijs Gakpo, Tīdžani Reinderss (Džojs Vērmanss, 73.min.), Denzels Damfrīss, Jērdi Shoutens, Stēvens Bergveins (Vouts Veghorsts, 46.min.).

Turcijas futbola izlases sastāvs: Merts Ginoks, Samets Akajdins (Dženks Tosuns, 82.min.), Arda Gilers, Hakans Čalhanolu, Abdilkerims Bardakdži, Salihs Ezdžans (Okajs Jokušlu, 77.min.), Merts Mildirs (Zeki Dzeliks, 82.min.), Kenans Jildizs (Kerems Akitirkolu, 77.min.), Ferdi Kadioglu, Bariss Alpers Jilmazs, Kaans Aihans (Semihs Kiličsojs, 87.min.)