Šodienas redaktors:
Gatis Kreceris

Video "Ukrainas ļaudīm šī ir grūta diena." Svitoļina ar asarām atzīmē iekļūšanu Vimbldonas ceturtdaļfinālā

Ukrainas tenisiste Jeļina Svitoļina
Ukrainas tenisiste Jeļina Svitoļina Foto: Reuters/ScanPix

Ukrainas tenisiste Jeļina Svitoļina pirmdien Londonā pēc iekļūšanas Vimbldonas čempionāta ceturtdaļfinālā nespēja valdīt asaras, pārdzīvojot par Krievijas raķešu masīvo apšaudi viņas dzimtenē.

Svitoļina (WTA 21.) ar rezultātu 6-2, 6-1 pārspēja ķīnieti Vanu Sjiņjuju (WTA 42.), sasniedzot "Grand Slam" sērijas turnīra ceturtdaļfinālu.

Viena no slavenākajām Ukrainas sportistēm pēc uzvaras atzina, ka viņai spēlēt ir bijis ļoti grūti, jo Krievijas karaspēki īstenojuši kārtēju uzbrukumu.

"Parādīju šajā mačā labu sniegumu, taču šī ir ļoti grūta diena Ukrainas ļaudīm," norādīja 29 gadus vecā tenisiste, kurai skatītāji aplaudēja.

"Nebija viegli koncentrēties mačam. Kopš rīta ir ļoti grūti lasīt ziņas. Esmu priecīga, ka varēju doties kortā un izcīnīt uzvaru."

Jau vēstīts, ka masīvajā Krievijas raķešu apšaudē Kijivā, Kijivas apgabalā un Dņipropetrovskas apgabalā pirmdien nogalināti vismaz 36 cilvēki.

Apšaudē nodarīti postījumi vairāk nekā 50 civilajiem objektiem, tajā skaitā dzīvojamajām mājām, kādai biroju ēkai un divām medicīniskajām iestādēm, tostarp Kijivas bērnu slimnīcai "Ohmatdet".

Svitoļinai trešdien Vimbldonas čempionāta ceturtdaļfinālā pretī stāsies pasaules ceturtā rakete Jeļena Ribakina no Kazahstānas.

Ceturtdaļfinālā iekļuvusi arī Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko (WTA 4.), kurai trešdien būs jāspēkojas ar čehieti Barboru Krejčīkovu (WTA 32.).

Latvijas un Ukrainas sportistēm izcīnot uzvaras, Ostapenko un Svitoļina tiksies pusfinālā.