Gatis Kreceris

Kaparkalēja pasaules junioru čempionātā rollerslēpošanā izcīna bronzu

Linda Kaparkalēja
Linda Kaparkalēja Foto: Publicitātes foto

Latvijas sportiste Linda Kaparkalēja piektdien Itālijā pasaules junioru čempionātā rollerslēpošanā izcīnīja trešo vietu 200 metru sprintā, informēja Latvijas Slēpošanas federācija (LSF).

LSF ziņo, ka pagājušā gada pasaules junioru čempione sprintā Kaparkalēja ceturtdien desmit kilometru distancē ar kopēju startu nejutās labi un distances otrajā pusē samazināja ātrumu, pataupot spēkus sprintam.

Kaparkalēja kvalifikācijā sasniedza ātrāko laiku, tuvāko sāncensi itālieti Annu Mariju Gidi apsteidzot par pussekundi. Pēc tam viņa pārvarēja astotdaļfinālu, kur no kvalifikācijas iekļuva 16 labākās sportistes, un ceturtdaļfinālu, iekļūstot labāko četriniekā.

Pusfinālā madoniete zaudēja horvātietei Leonai Garačai, kura vēlāk finālā piekāpās Gidi. Starts labāks sanāca Kaparkalējai, taču beigās pietrūka ātruma.

Cīņā par trešo vietu madonietei izdevās pārspēt norvēģieti Emīliji Rūdu Liju, nopelnot bronzas medaļu.

29 dalībnieču vidū krāslaviete Adriāna Šuminska sprinta kvalifikācijā uzrādīja 21. ātrāko laiku, no 1/16 fināla atpaliekot 0,4 sekundes.

Vīriešiem pieaugušo grupā 35 dalībnieku vidū kvalifikāciju pārvarēja visi četri latvieši, no kuriem tikai Raimo Vīgantam izdevās sasniegt ceturtdaļfinālu.

Ceturtdien par čempionu 15 kilometru distancē ar kopēju startu brīvajā stilā kļuvušais Vīgants ceturtdaļfinālā līdzīgā cīņā piekāpās pasaules čempionāta medaļniekam sprintā Justeinam Ūlafsenam no Norvēģijas, finišējot piektajā vietā.

Lauris Kaparkalējs astotdaļfinālā piekāpās divkārtējam pasaules čempionam Rangnaram Andresenam no Norvēģijas, ieņemot devīto vietu, bet desmitais finišēja Silvestrs Švauksts, kurš zaudēja itālim Frančesko Bekim.

Madonietis Niks Saulītis sprintu pabeidza 13.vietā, astotdaļfinālā piekāpjoties Ūlafsenam.

Finālā Beki pārspēja Ūlafsenu, bet trešo vietu izcīnīja vēl viens mājinieks Mikele Valerio.

Sievietēm tuvu ceturtdaļfināla sasniegšanai bija Kitija Auziņa, kura 27 dalībnieču konkurencē ierindojās devītajā vietā. Auziņa kvalifikācijā uzrādīja astoto ātrāko laiku, taču astotdaļfinālā piekāpās kvalifikācijā 0,3 sekundes lēnāk distanci veikušajai vācietei Melinai Šetesai. Astotdaļfinālā startēja arī rīdziniece Samanta Krampe, kura piekāpās igaunietei Teilorai Ojastei un ieņēma 11.vietu.

Uzvaru izcīnīja mājiniece Alba Mortanja.

Junioriem 34 dalībnieku vidū visi trīs latvieši tika astotdaļfinālā, kuru pārvarēja tikai Dāvis Kalniņš, kurš par vietu ceturtdaļfinālā apspēlēja otru siguldieti Bruno Bilanu. Ceturtdaļfinālā Kalniņš piekāpās kvalifikācijā otro ātrāko laiku sasniegušajam Villem Juterdālam no Zviedrijas, kurš vēlāk izcīnīja sudraba medaļu, Kalniņam ieņemot septīto vietu.

Arī pārējie divi latvieši ieņēma tādas pašas vietas kā kvalifikācijā. Bilans ieguva desmito vietu, bet viļakietis Indriķis Circens ierindojās 11.vietā.

Uzvaru izcīnīja Mongolijas sportists Huslens Ariunjargals.

Sestdien pasaules čempionāts rollerslēpošanā Itālijā turpināsies ar komandu sprintu.

Pasaules čempionāts rollerslēpošanā noslēgsies 15.septembrī.