Šodienas redaktors:
Gatis Kreceris

“Fracht” Baltijas Superkausa finālā tiksies SK “Jēkabpils Lūši” un Tartu “Bigbank” komandas

Sestdien “Arēnā Rīga” pusfinālos divu Latvijas komandu cīņā SK “Jēkabpils Lūši” ar 3-2 (32:30, 23:25, 25:22, 22:25, 15:10) pieveica “Robežsardzi/Rīgu”, bet “Bigbank” ar 3-0 (25:22, 25:18, 26:24) apspēlēja Tallinas “Selver”/”TalTech”.

Latvijas komandu cīņā pirmajā setā vadībā ar 13:10 izvirzījās rīdzinieki, sasniedzot lielāko pārsvaru setā, taču Jēkabpils komanda mājiniekus seta vidū panāca (14:14) un līdzīgā cīņā pēc Jāņa Jansona uzbrukuma uzvarēja ar 32:30.

Otrajā setā lielu pārsvaru (11:4) pēc Patrika Pinkas “eisa” panāca mājinieki. Jēkabpilieši atspēlējās, Jansonam vienatnē nobloķējot Pinku un panākot 15:15. Vadībā “lūši” tomēr netika, setu pēc Armanda Rokjāna serves tīklā ar 25:23 uzvarēja “Robežsardze/Rīga”.

Trešajā setā jēkabpilieši arvien palielināja pārsvaru, pēc Pāvela Jemeļjanova uzbrukuma panākot 15:8 un setu uzvarot pēc Eduarda uzbrukuma “paipā” – 25:22.

Lai arī ceturtā seta pirmajā pusē jēkabpilieši izvirzījās vadībā ar 11:7, seta beigās labāk nospēlēja rīdzinieki, pēc Pinkas bloka pret Jemeļjanovu uzvarot ar 25:22.

Piekto setu jēkabpilieši sāka ar 3:0 vadību, pārsvaru saglabājot visa seta garumā. Uzvaras punkts tika gūts, Jemeļjanovam ar Zigurdu Adamoviču nobloķējot Pinkas uzbrukumu – 15:10.

“Grūti pateikt, kuras tieši nianses izšķīra šodienas spēles uzvarētāju. Bija brāķiem bagāts volejbols, taču tādu mēs to sezonas sākumā arī gaidījām. Arī “Arēna Rīga” nedaudz ietekmēja, jo brīžiem puiši likās kā pazuduši lielajā zālē. Gribētos domāt, ka mēs drusciņ labāk nospēlējām aizsardzībā un vajadzīgajos brīžos labāk uzservējām, kaut gan kopumā šodien serve nebija tā labākā. Ir laba viela pārdomām, jo šī spēle gan parādīja mūsu trūkumus, gan to, kas izdodas,” pēc cīņas teica SK “Jēkabpils Lūši” galvenais treneris Mārcis Obrumans. “Šo turnīru vairāk uztveru kā gatavošanos Baltijas līgai un Čempionu līgai, kur mums jāstartē jau trešdien. Tādā ziņā pieci aizvadītie seti nez vai ir vērtējami pozitīvi, kaut gan sezonas vērtējumā komandai noteikti nāks par labu.”

Finālā svētdien “lūšiem” būs jātiekas ar Tartu “Bigbank”, kas ar 3-0 (25:22, 25:18, 26:24) pieveica Tallinas “Selver/TalTech”, ar ko cīņā par trešo vietu laukumā dosies “Zemessardze/Rīga”.

“Abu Igaunijas komandu spēli neskatījos, jo vēl bijām autobusā, bet vakarā aci uzmetīšu. Zinu tikai rezultātu, kas ir visai negaidīts, jo Tallinas komandā bija arī austrāliešu diagonālais spēlētājs Linkolns Viljamss. Tomēr uzvarētāju izšķir visas komandas spēle,” saka Obrumans.

Pasākuma ietvaros par kausu cīnās arī četras basketbola komandas – “VEF Rīga” un “Rīgas zeļļi” no Latvijas un Lietuvas komandas Panevēžas “Lietkabelis” un Viļnas “Wolves”.

Svētdienas spēles tiešraidē translēs televīzijas kanāls LTV7.

Spēļu kalendārs

14.09.

SK “Jēkabpils Lūši” – “Robežsardze/Rīga” 3-2 (32:30, 23:25, 25:22, 22:25, 15:10)

Tartu “Bigbank” – Tallinas “Selver”/”TalTech” 3-0 (25:22, 25:18, 26:24)