Šodienas redaktors:
Gatis Kreceris

Foto "Ajax" svin pārliecinošu uzvaru UEFA Eiropas līgas spēlē; "Eintracht" neizšķirts (35)

Latvijas vienības RFS pretiniece UEFA Eiropas līgas pamatturnīrā Amsterdamas "Ajax" ceturtdien svinēja uzvaru savā pirmajā grupas spēlē, bet Frankfurtes "Eintracht" savā laukumā spēlēja neizšķirti.

"Ajax" savā laukumā ar 4:0 (1:0) sagrāva Stambulas "Bešiktaš".

31. minūtē vārtus guva Kians Fics-Jims, 51. un 73. minūtē - Mika Gotss, bet 55. minūtē - Kenets Teilors.

"Eintracht" savā laukumā spēlēja 3:3 (1:1) ar Plzeņas "Viktoria" no Čehijas.

38. minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Igo Etikitē, bet jau pēc trim minūtēm rezultātu izlīdzināja Pavels Šulcs - 1:1.

62. minūtē pēc Etikitē piespēles 2:1 mājinieku labā panāca Žuniors Ebimbs, bet piecas minūtes vēlāk 3:1 - Rasmuss Kristensens.

86. minūtē vienus vārtus atguva Prinss Adu, bet mača kompensācijas laika trešajā minūtē rezultātu izlīdzināja Vāclavs Jemelka - 3:3.

Vēl viena RFS pretiniece Telavivas "Maccabi" viesos ar 1:2 (1:0) zaudēja Portugāles klubam "Braga".

Vārtus "Maccabi" labā 30. minūtē ar 11 metru soda sitienu guva Ošers Davida.

Mājiniekiem uzvarēt palīdzēja Bruma, kurš 88. minūtē rezultātu izlīdzināja, bet mača kompensācijas laika piektajā minūtē realizēja 11 metru soda sitienu.

Mača kompensācijas laika astotajā un devītajā minūtē Izraēlas klubs nopelnīja divus noraidījumus, jo otru dzelteno kartīti mačā nopelnīja attiecīgi Gabi Kanihovskis un Tairīss Asante.

Latvijas čempione RFS ceturtdien Rumānijā ar 1:4 zaudēja Bukarestes FCSB.

36 pamatturnīra komandas aizvada mačus ar astoņām dažādām pretiniecēm, tiekoties ar divām katra no četriem groziem komandām.

Pamatturnīra astoņas labākās komandas nodrošina vietas astotdaļfinālā, 9.-24. vietas īpašnieces cīnīsies izslēgšanas spēļu turnīra pirmajā kārtā, bet pārējām vienībām Eiropas kausu sezona būs noslēgusies. Šāds formāts UEFA Eiropas līgā tiek izspēlēts pirmo reizi, aizstājot tradicionālo grupu turnīru.

UEFA Eiropas līgas fināls Spānijas pilsētā Bilbao notiks 25. maijā.

Pagājušajā sezonā Eiropas līgā uzvarēja Bergāmo "Atalanta", kas Dublinā ar 3:0 apspēlēja Leverkūzenes "Bayer".