Gatis Kreceris

Video Vilmanis un Ābols gūst vārtus AHL mačos

Latvijas hokejists Sandis Vilmanis (nr. 29)
Latvijas hokejists Sandis Vilmanis (nr. 29) Foto: Charlotte Checkers/flickr.com

Latvijas hokeja uzbrucēji Sandis Vilmanis un Rodrigo Ābols piektdien guva vārtus Amerikas Hokeja līgas (AHL) mačos.

Šarlotas "Checkers" savā laukumā ar rezultātu 8:2 (1:1, 5:0, 2:1) pārspēja Bridžportas "Islanders" komandu, kurā par vārtsargu treneri strādā bijušais Latvijas izlases hokejists Sergejs Naumovs.

20 gadus vecis Vilmanis uzvarētāju sastāvā guva vārtus, veica rezultatīvu piespēli, nopelnīja pozitīvu lietderības koeficientu +1 un tika atzīts par mača otro zvaigzni jeb otro labāko spēlētāju.

Vārtus Vilmanis guva pirmā perioda beigās, panākot neizšķirtu 1:1, bet otrajā periodā Latvijas hokejists atzīmējās ar rezultatīvu piespēli skaitliskajā vairākumā, izvirzot mājiniekus 2:1 vadībā.

Vilmanis savā AHL debijas sezonā piecos mačos guvis divus vārtus, izcēlies ar vienu rezultatīvu piespēli un sakrājies lietderības koeficientu +2.

"Checkers" ar astoņiem punktiem piecos mačos ieņem otro vietu Atlantijas divīzijas kopvērtējumā, kur "Islanders" ar trim punktiem sešās spēlēs ierindojas pirmspēdējā jeb septītajā pozīcijā.

Ar gūtiem vārtiem izcēlās arī Ābols, kura pārstāvētā Alentaunas "Lehigh Valley Phantoms" viesos ar 3:4 (1:1, 1:1, 1:1, 0:1) pagarinājumā piekāpās Hartfordas "Wolf Pack".

Ābols raidīja ripu mājinieku vārtos pirmās trešdaļas vidū un izlīdzināja rezultātu 1:1. Viņš uz ledus pavadītajā laikā divas reizes meta pa pretinieku vārtiem un iekrāja neitrālu lietderības koeficientu.

"Lehigh Valley Phantoms" komanda ar trim punktiem četrās spēlēs atrodas pēdējā jeb astotajā pozīcijā Atlantijas divīzijā.

28 gadus vecais Ābols šosezon AHL četros mačos guvis vienus vārtus un veicis divas rezultatīvas piespēles, taču nopelnījis negatīvu lietderības koeficientu -2.