Spānija pārbaudes mačā uzvar Tunisiju; Francija izrauj neizšķirtu pret ASV

LETA/AFP

Spānijas futbola izlase sestdien, aizvadot pēdējo pārbaudes spēli pirms Pasaules kausa izcīņas, nepārliecinošā mačā ar 1:0 (0:0) uzvarēja citu finālturnīra dalībnieci Tunisiju, kamēr Francija vien mača beigu daļā izrāva neizšķirtu 1:1 (0:1) pret ASV valstsvienību.

Krievijas pilsētā Krasnodarā notikušajā mačā spāņiem uzvaras vārtus 83.minūtē iesita Bilbao «Athletic» kluba uzbrucējs Jago Aspass.

Spānijas izlase joprojām nav zaudējusi galvenā trenera Hulena Lopetegi vadībā, kuram šī bija 20.spēlē pie izlases stūres, tomēr sestdien aizvadītajā mačā viena no Pasaules kausa potenciālajām favorītēm rādīja neizteiksmīgu sniegumu.

Spānija Pasaules kausa finālturnīru sāks piektdien pret Portugāli, bet turpinājumā B apakšgrupā cīnīsies arī pret Maroku un Irānu.

Savukārt Tunisija G apakšgrupā tiksies ar Angliju, Beļģiju un Panamu.

Tikmēr Lionā notikušajā cīņā mājiniece Francija izglābās mačā pret ASV izlasi, kas Pasaules kausa finālturnīram nekvalificējās.

Rezultātu 45.minūtē atklāja Džulians Grīns, bet izlīdzinājumu 78.minūtē panāca Francijas izlases jaunā zvaigzne Kilians Mbapē. Viņš gan maču nepabeidza, jo 88.minūtē pēc neliela kājas savainojuma tika nomainīts, tomēr uzbrucējam trauma nav nopietna un tā neiespaidos viņa dalību gaidāmajā Pasaules kausā.

Tāpat savainojumu guva cits Francijas izlases uzbrucējs Olivjē Žirū, kurš cīņā par bumbu gaisā satriecās galvām ar ASV izlases spēlētāju Metu Miazgu, abiem futbolistiem gūstot galvas traumas. Žirū tika pārsista piere, brūcei vēlāk uzliekot šuves, bet futbolistam laukumu atstājot cīņas 58.minūtē.

Francijas izlase Pasaules kausā spēkosies C apakšgrupā kopā ar Austrāliju, Peru un Dāniju.

Dānijas izlase sestdien pārbaudes spēlē savās mājās ar 2:0 (0:0) uzvarēja citu finālturnīra dalībnieci Meksiku. Mājiniekiem vārtus guva Jusufs Poulsens un Kristians Ēriksens.

Tāpat sestdien tikās Zviedrijas un Peru izlases, kuras arī gatavojas Pasaules kausam, taču Gēteborgā aizvadītā cīņa beidzās bez gūtiem vārtiem 0:0 (0:0).

Zviedrija Pasaules kausā spēlēs vienā grupā ar Vāciju, Meksiku un Dienvidkoreju.

Tikmēr pie uzvaras sestdien noslēdzošajā pārbaudes mačā tika cita Pasaules kausa dalībniece Austrālija, kas Budapeštā ar 2:1 (0:0) pārspēja mājinieci Ungāriju.

Austrāliešus spēles 74.minūtē vadībā izvirzīja Daniels Arzani, bet divas minūtes līdz pamatlaika beigām bumbu savos vārtos raidīja viesus futbolists Trents Seinsbērijs.

Tiesa, Austrālija tomēr pamanījās gūt uzvaru, kad jau ungārs Tamāšs Kādārs kompensācijas laikā bumbu raidīja savos vārtos.

Austrālija gaidāmajā Pasaules kausā spēlēs vienā apakšgrupā ar Franciju, Dāniju un Peru.

Savukārt vēl vienā mačā Aleksandars Mitrovičs guva trīs vārtus jeb «hat-trick» un palīdzēja Pasaules kausa dalībniecei Serbijas valstsvienībai Austrijā pārliecinoši ar 5:1 (4:0) pārspēt Bolīviju.

Serbija finālturnīrā tiksies ar pieckārtējo Pasaules kausa ieguvēju Brazīliju, kā arī ar Šveici un Kostariku.

Pasaules kausa izcīņa futbolā Krievijā sāksies jau 14.jūnijā.