Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Broka: Rastorgujevs ir brīnums, kuru zina visā pasaulē

LETA
Broka: Rastorgujevs ir brīnums, kuru zina visā pasaulē
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Andrejs Rastorgujevs (no kreisās)
Andrejs Rastorgujevs (no kreisās) Foto: AFP/LETA

Andrejs Rastorgujevs ir Latvijas biatlona brīnums, kuru zina visā pasaulē, tāpēc sabiedrībai viņam jāpalīdz, lai pēc tam varētu priecāties par sportista sasniegumiem, izteicās šovasar ievēlētā Latvijas Biatlona federācijas (LBF) prezidente Baiba Broka.

Broka, kura tobrīd vēl bija tieslietu ministre, LBF prezidentes amatā stājās jūnijā, nomainot ilggadējo organizācijas vadītāju Jāni Bērziņu.

Iepriekšējā bija olimpiskā sezona, kurā Latviju biatlonā pārstāvēja Rastorgujevs un Žanna Juškāne. Ja vienīgā dāma Sočos saskārās ar veselības problēmām, tad Rastorgujevs labāko rezultātu izcīnīja 12,5 kilometru iedzīšanas distancē, finišējot devītais. Tāpat Pasaules kausa sacensībās pašlaik 26 gadus vecais Rasrotgujevs iepriekšējā sezonā astoņās sacensībās iekļuva labāko desmitniekā.

«Pirms jaunās sezonas izlasē būtisku izmaiņu nav. Ļoti pozitīvas tendences izrāda mūsu jaunieši, kas tuvojas junioru vecumam, un lielas cerības dod Ingus Deksnis, kurš pērn pasaules jauniešu čempionātā izcīnīja astoto vietu,» stāstīja Broka.

«Mūsu līderis neapšaubāmi ir Andrejs, kurš ļoti rūpīgi strādā, un ceram no viņa sagaidīt augstus rezultātus šajā sezonā,» izteicās LBF prezidente. «Savukārt ļoti liels prieks un pārsteigums ir par Žannu, kura pasaules čempionātā vasaras biatlonā nesen izcīnīja devīto un 11.vietu, kas ir ārkārtīgi labs rezultāts un parāda, ka viņa ir labā formā - ar gribasspēku, un arī varam cerēt uz labiem rezultātiem.»

Gaidāmajā sezonā Rastorgujevs turpinās strādāt ar savu individuālo treneri Intaru Berkuli, Latvijas vīriešu izlasi trenēs Ilgonis Pogulis, bet dāmas - Valdis Bērziņš.

«Esam kļuvuši bagātāki ar jaunajiem sportistiem, no kuriem drīz ceram sagaidīt rezultātus,» teica Broka.

Runājot par finansējumu gaidāmajai sezonai, Broka teica, ka tā ir problēma, par kuru tiek nepārtraukti domāts.

«Skatoties uz situāciju pasaulē, vietējie uzņēmēji nav tik droši par iespējām atbalstīt, bet mēs strādājam. Andrejs saņem naudu arī no valsts programmas, tomēr ar to ir neiespējami nodrošināt viņam nepieciešamo treniņu procesu, tāpēc, ja nebūtu uzņēmēju, kas atbalsta Andreju un biatlonu kopumā, sporta veids nevarētu pastāvēt,» teica Broka. «Darām visu, lai nodrošinātu Andreju un komandu kopumā, tomēr joprojām varu aicināt visus uzņēmējus, kuriem biatlons ir tuvs, palīdzēt, jo ne velti tas ir otrs populārākais ziemas sporta veids Eiropā.»

«Andreju zina visa pasaule, viņš ir brīnums, par kuru visi priecājas. Viņš iznes mūsu vārdu pasaulē. Andrejs tic saviem spēkiem, bet mums viņam tikai jāpalīdz, lai pēc tam varētu priecāties par labiem sasniegumiem,» uzsvēra Broka.

Jaunā biatlona sezona sāksies 30.novembrī, kad Estersundā tiks iesākts Pasaules kausa pirmais posms.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu