«Ar velo apkārt pasaulei» sasniedz Kostariku; Nikaragvā nemieri

TVNET
«Ar velo apkārt pasaulei» sasniedz Kostariku; Nikaragvā nemieri
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Ar velo apkārt pasaulei

Ar velo apkārt pasaulei» ceļotāji Gatis Kreceris un Jānis Šipkovs ceļā atrodas jau 16 dienas. Viņi ir sasnieguši Kostariku un nominuši jau 2000 kilometrus.

«Šodien uz ceļa bija protestētāju pūlis (mačetes, rungas, uz ceļa samesti priekšmeti), mūs apturēja. Pēc dažu minūšu nervozām pārrunām veloceļotājus un ātrās palīdzības auto palaida. Tad mēs iespringām un pēc 100 km un 30 min. pirms robežas slēgšanas tikām pāri,» par piedzīvoto raksta vīri.

«Kostarikā laikam arī suņi ir pārtikušāki un aktīvāki, jau vairāki metās mums uzbrukt, bijām pieraduši pie tādiem šļauganākiem eksemplāriem. #Diena17 rādīs kas te darās,» viņi turpina.

«Ar velo apkārt pasaulei» ceļotāji pirmo reizi brauc pa Rietumu puslodi, konkrēti Centrālameriku. Meksika, Beliza, Gvatemala, Hondurasa, Nikaragva un Kostarika. Tā sakot, cita pasaule. Trīs nedēļu laikā plānots nomīt ap 2300 kilometru.

Pieredzes portfelī ir trīs ceļojumi. Pamati braucienam apkārt pasaulei (daudzgadu projekts) tika iesēti 2015. gada aprīlī, kad no Bauskas pils mūriem puiši devās uz pasaules hokeja čempionātu Prāgā. Toreiz zināšanas par ceļošanu ar velosipēdiem visās jomās bija tuvu nullei. Gadu vēlāk viņi turpināja no Prāgas līdz Parīzei, bet pērn šajā pašā laika posmā minās no Parīzes uz Kasablanku Marokā.

Kopā ceļojot, Gatis un Jānis nobraukuši ap 5500 kilometru un uz divriteņa pavadījuši vairāk par 40 dienām. Daudz vai maz? Tiešas atbildes nebūs, jo katram ir sava mēraukla.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu