Silovs uz brīdi tiek pasludināts par Eiropas čempionu, taču noslēgumā paliek 11.vietā

LETA
Silovs uz brīdi tiek pasludināts par Eiropas čempionu, taču noslēgumā paliek 11.vietā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Haralds Silovs (priekšgalā)
Haralds Silovs (priekšgalā) Foto: Sputnik/LETA

Latvijas ātrslidotājs Haralds Silovs svētdien Krievijas pilsētā Kolomnā izcīnīja 11.vietu haotiskās masu starta sacensībās Eiropas čempionātā, kaut vairāk nekā pusstundu tika uzskatīts, ka viņš kļuvis par čempionu.

Silovs pirmais finišēja pēc sešpadsmitā apļa, kurā bija jānoslēdz sacensības, tomēr tablo kļūdas dēļ sportisti veica vēl vienu apli un pēc tā pirmais bija Jans Blokhēzene no Nīderlandes.

Pats Silovs pēdējo apli noslēdza kā piektais, tomēr tā kā viņš iepriekš nebija ticis pie punktiem kādā no kontrolatzīmēm, galējos rezultātos latvietis palika ārpus desmitnieka.

Sākotnēji par triumfu priecājās Blokhēzene, bet pēc brīža uz tablo pirmajā ailītē parādījās latvieša vārds, kas bija pārsteigums arī pašam Silovam.

Nīderlandes sportists uzreiz pavēstīja, ka iesniegs protestu un arī apbalvošanas ceremonija tika aizkavēta. Pēc vairāk nekā pusstundu ilgām pārdomām tiesneši beigās tomēr nolēma uzvarētāju pasludināt pēc 17.apļa rezultātiem, kas nozīmēja, ka latvietis tika klasificēts vien 11.pozīcijā.

«Šis ir vienīgais loģiskais lēmums,» vēlāk Nīderlandes medijam NOS teica priecīgais čempions, kurš uzskata, ka laikus nav noņemta piecu apļu atzīme līdz finišam. «Būtu sāpīgi, ja par organizatoru kļūdu sodītu sportistus.»

«Šādā veidā nevēlētos kļūt par Eiropas čempionu,» teica Silovs. «Es nebiju pirmais izšķirošajā sprintā.»

Sudraba medaļu sacensībās izcīnīja itālis Andrea Džovanni, bet trešais bija krievs Ruslans Zaharovs.

Masu starts pēc mēneša debitēs olimpisko spēļu programmā.

Piektdien Silovs piedalījās 1500 metru sacensībās, kur guva septīto vietu, bet sestdien 1000 metros bija desmitais.

Eiropas čempionāta pēdējā dienā svētdien tika sadalīti vēl vairāki medaļu komplekti. Masu startā dāmām par labāko kļuva itāliete Frančeska Lolobridžida, kamēr komandu iedzīšanas stafetēs gan vīriem, gan dāmām triumfēja Nīderlande, bet komandu sprintā līdzīgi pie diviem zeltiem tika Krievijas sportisti.

Zīmīgi, ka komandu sprintā starp Krievijas dāmu izlases dalībniecēm bija Olga Fatkuļina, kura ir iesaistīta Soču olimpisko spēļu dopinga skandālā un uz mūžu diskvalificēta no olimpiskajām spēlēm.

Čempionātā kopā Nīderlande ieguva sešus zeltus, bet mājiniece Krievija - piecus. Blokhēzens tika pie divām spožākajām medaļām pāris stundu laikā, jo bija arī komandu iedzīšanas stafetes sastāvā.

Līdz šim Eiropas čempionāta medaļas ātrslidošanā tika dalītas tikai daudzcīņā, vai arī sprinta daudzcīņā, bet šī ir pirmā reize, kad Vecā kontinenta labākie ātrslidotāji tiek noteikti atsevišķās distancēs. Silovs 2016.gadā Eiropas čempionātā daudzcīņā bija sestais, bet vēl gadu iepriekš ieņēma septīto vietu.

Silovs šī gada Phjončhanas olimpiskajām spēlēm kvalificējies četrās disciplīnās - 1000, 1500, 5000 metros un masu startā.

Silovs karjeru sāka kā šorttrekists, bet neilgi pirms Vankūveras Olimpiādes pievērsās arī ātrslidošanai un kļuva par pirmo sportistu, kurš vienās olimpiskajās spēlēs startējis abās disciplīnās.

Pēc tam viņš pilnībā pievērsās ātrslidošanai. Soču olimpiskās spēles sportistam gan nebija veiksmīgas, labāko sniegumu demonstrējot 1500 metru distancē, kurā viņš izcīnīja 14.vietu.

    Tēmas
    Redaktors iesaka
    Jaunākie raksti
    Nepalaid garām!
    Uz augšu