Siguldas novada olimpieši ražīgākie medaļnieki pasaulē

TVNET
Siguldas novada olimpieši ražīgākie medaļnieki pasaulē
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Siguldas novadā patlaban ir 18677 iedzīvotāji - aptuveni 1% no kopējā iedzīvotāju skaita valstī, bet ar kopumā 10 iegūtajām ziemas olimpiskajām medaļām pēdējo trīs Ziemas olimpisko spēļu laikā tas sasniedzis rādītāju – viena medaļa uz 1867 iedzīvotājiem, tādējādi ieņemot pirmo vietu pasaulē, liecina portāla «sigulda.lv» apkopotā informācija.

Otro vietu ieņem Norvēģijas reģions Trondelaga, kur uz 400 000 iedzīvotājiem, kas ir aptuveni 8% no kopējā iedzīvotāju skaita valstī, norvēģi izcīnījuši 30 olimpiskās ziemas sporta medaļas, tādējādi iegūstot vienu medaļu uz aptuveni 13 333 iedzīvotājiem. Kopējā pasaules reitingā līderu sarakstā ir Somija ar vienu medaļu uz 17 904 iedzīvotājiem, Zviedrija - uz 19 649 iedzīvotājiem un Ungārija ar vienu medaļu uz 20 792 iedzīvotājiem.

Sākot ar 1992. gada olimpiskajām spēlēm Albertvillā, Francijā, Siguldas sportisti ir piedalījušies visās ziemas olimpiskajās spēlēs, un pēdējās divās spēlēs Martins un Tomass Dukuri, Andris un Juris Šici, kā arī Jānis Strenga ieguvuši divas zelta, trīs sudraba un piecas bronzas medaļas.

«10 olimpiskās medaļas, pieci siguldieši, viens procents no kopējā Latvijas iedzīvotāju skaita. Šo statistiku nevar nodēvēt par sakritību un nejaušību. Tas ir neapgāžams pierādījums mūsu aizrautībai, entuziasmam, spēkam. Mūsu motivācija turpināt iesākto tikai aug – nodrošināt mūsu sportistiem mūsdienīgu infrastruktūru, izglītību un atbalstu treniņu un starptautiska mēroga sacensību organizēšanai. Audzināt jaunos pasaules līmeņa sportistus, jaunos olimpiešus. Likt Latvijas un Siguldas vārdam izskanēt pasaulē atkal un atkal. Mēs esam Latvijas ziemas sporta galvaspilsēta, mēs esam tikai viens, toties – medaļotākais un aizraujošākais – procents Latvijā!» norāda Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

Sigulda - olimpisko medaļnieku kalve

Kopējā pasaules reitingā, izvērtējot iegūto medaļu skaitu uz iedzīvotāju skaitu, piecu līderu sarakstā ir šādas valstis:

  • Somija - 17 904 iedzīvotāji uz 1 medaļu
  • Zviedrija – 19 649 iedzīvotāji uz 1 medaļu
  • Ungārija – 20 792 iedzīvotāji uz 1 medaļu
  • Dānija – 31 176 iedzīvotāji uz 1 medaļu
  • Bahamas – 32 150 iedzīvotāji uz 1 medaļu

Siguldas sportistu sasniegumi ne tikai pievērsuši pasaules uzmanību, katru gadu nodrošinot tiešraidi no Siguldas «Eurosport» TV kanālā miljoniem lielai auditorijai, bet arī ieintriģējuši pasaules labākos atlētus mēroties spēkiem Siguldā. Vācijas kamaniņu izlase šogad sezonu atklāja, trenējoties bobsleja un kamaniņu trasē, kā arī maijā atvērtajā Siguldas Sporta centrā.

Pēdējos trīsdesmit gados vērienīgākajā būvē, kas tapusi Siguldā, sportistiem pieejama pasaules līmeņa treniņu vide ar atsevišķu svarcelšanas zāli, skrejceliņu un labāko aprīkojumu funkcionālajiem treniņiem. Jau liekot ēkas pamatakmeni, olimpiskais bobslejists Zintis Ekmanis atzina, ka šeit sportistiem būs iespējams trenēties, lai iegūtu izšķirošās simtdaļas uzvarai.

Šobrīd Siguldas kā starptautisku sacensību norises vietas vārds pasaulē izskan vēl nebijušā mērogā – viena no potenciālajām 2026. gada ziemas olimpisko spēļu mājvietām Stokholma oficiāli uzrunājusi Latvijas Olimpisko komiteju (LOK), lai tieši Siguldas Bobsleja un kamaniņu trasē rīkotu bobsleja, skeletona un kamaniņu sacensības.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu