Porziņģa līdzinieks Somijas talants Markanens NBA debitē ar 17 punktiem

Talantīgais somu basketbolists Lauri Markanens, kura spēles stils tiek pielīdzināts latviešu zvaigznei Kristapam Porziņģim, ceturtdien ar 17 punktiem debitēja Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA), bet viņa pārstāvētā Čikāgas «Bulls» komanda cieta zaudējumu.

«Bulls» viesos ar rezultātu 100:117 (23:25, 14:33, 27:26, 36:33) zaudēja Toronto «Raptors» komandai.

«Raptors» komandas uzvaru ar 23 punktiem un 15 atlēkušajām bumbām kaldināja lietuvietis Jons Valančūns, bet 22 punktus iemeta Kelvins Mailzs.

«Bulls» rindās ar 18 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām izcēlās Robins Lopess, bet Markanens 33 minūtēs iemeta 17 punktus un savāca astoņas bumbas zem groziem.

Markanenu šovasar NBA draftā ar septīto numuru izraudzījās Minesotas «Timberwolves», bet maiņas darījuma rezultātā viņš nonāca «Bulls» komandā. Pašlaik 20 gadus vecā soma spēles stils tiek pielīdzināts Porziņģim.

Porziņģis savā debijas mačā pirms diviem gadiem 24 minūtēs iemeta 16 punktus un izcīnīja piecas atlēkušās bumbas.

Vēl ceturtdien divu Losandželosas komandu duelī «Clippers» viesos ar 108:92 (27:19, 26:23, 34:21, 21:29) pārspēja «Lakers».

«Clippers» komandā ar 29 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām izcēlās Bleiks Grifins, bet iespaidīgu sniegumu zem groziem demonstrēja Denadrē Džordans, kuram 24 atlēkušās bumbas un 12 punkti.

Kopš 1976./1977.gada sezonas pirmajā mačā vēl vairāk bumbas zem groziem izcīnījis tikai Dvaits Hovards, kurš 2013.gadā tika pie 26 bumbām.

«Lakers» rindās 20 punktus iemeta Brūks Lopess, bet šī gada drafta otrais numurs Lonzo Bols 29 minūtēs iekrāja 3+9.

Jau vēstīts, ka Porziņģis ceturtdien savu trešo sezonu NBA sezonu sāka ar 31 punktu un 12 atlēkušajām bumbām, kamēr viņa pārstāvētā Ņujorkas «Knicks» vienība izbraukumā ar 84:105 (24:27, 18:26, 17:26, 25:26) pārliecinoši piekāpās Oklahomasitijas «Thunder», kur tagad spēlē iepriekšējo gadu «Knicks» zvaigzne Karmelo Entonijs.

Porziņģis pārliecinoši bija «Knicks» rezultatīvākais basketbolists, bet desmit punktus pievienoja Ņujorkas vienības vasaras jaunieguvums Eness Kanters, kurš iepriekš spēlēja tieši «Thunder» klubā.

Savukārt uzvarētājiem ar 28 punktiem izcēlās Pols Džordžs, bet 22 punktus iemeta Entonijs. Tikmēr iepriekšējās sezonas NBA vērtīgākais basketbolists Rasels Vestbruks atzīmējās ar «triple-double» - 21 punkts, 16 rezultatīvas piespēles un desmit atlēkušās bumbas.