Lielais bokss ir klāt - Briedis pilnā arēnā cīnīsies pret Peresu

Mairis Briedis sestdien ap pusnakti «Arēnā Rīga» kāps ringā, lai aizvadītu cīņu Pasaules boksa supersērijas ceturtdaļfinālā pret Īrijā dzīvojošo Kubas cīkstoni Maiku Peresu, kā arī vienlaikus centīsies aizstāvēt Pasaules Boksa padomes (WBC) čempiona jostu. Šī cīņa notiks vēl nebijuša turnīra ietvaros, kuram galvenā trofeja nosaukta leģendārā Muhameda Ali vārdā. Dueļa uzvarētāja dzīve mainīsies, jo tādā veidā izdosies kļūt par miljonāru.

«Arēnas Rīga» durvis būs atvērtas jau no plkst. 19, jo pasākumā paredzētas kopumā 10 cīņas, no kurām kulminācija būs ap pusnakti, kad ringā kāps Briedis un Peress.

Deviņās iesildošajās cīņās piedalīsies seši Latvijas bokseri - Artjoms Ramlavs, Andrejs Pokumeiko, Jevgeņijs Aleksejevs, Nikolajs Grišuņins, Reinis Porozovs un Andrejs Podusovs. No plkst. 21 video satura platformā «Viaplay» sāksies tiešā translācija no pasākuma.

Tomēr vakara nagla būs Brieža un Peresa cīņa, kas risināsies pirmā smagā svara kategorijā (līdz 90,7 kilogramiem) un uzvarētājs iekļūs supersērijas pusfinālā, kur pretī stāsies ukrainis Oleksandrs Usiks.

Piektdien oficiālajā svēršanās procedūrā Brieža svars tika fiksēts 90,1 kilograms, savukārt Peress ir nedaudz vieglāks - 89,5 kilogrami. Kaut arī iepriekš izplatījās baumas, ka kubieša svars ir pieci kilogrami virs normas.

Arī Briedim neklājās viegli tikt līdz vēlamajam svaram. Vēl 1. septembrī viņš savā «Instagram» profilā publicēja video, kurā redzams, ka viņa svars tobrīd bija 97 kilogrami. Mēneša laikā zaudēti teju 7 kilogrami!

30 day weigh-in - 97kg @wbsuperseries

A post shared by Mairis Briedis (@mairisbriedis) on

Ne velti trešdien preses konferencē Briedis atzina, ka viņš ir izsalcis. «Esmu izbadējies - gan tiešā, gan pārnestā nozīmē, galvenokārt pēc cīņas. Svarā ieiesim labi, klausu treneru teiktajam. Galvenais sestdien labi justies,» sacīja Latvijas labākais bokseris.

Savukārt piektdien Peress svēršanās procedūrai piegāja ar humoru, ierodoties ar kūku un demonstratīvi pirms kāpšanas uz svariem apēda gabalu. «Kāds teica, ka sveru piecus kilogramus virs normas. Tāpēc arī uzēdu kūku, tās šeit Latvijā ir garšīgas.»

Bukmeikeri par cīņas favorītu visai pārliecinoši uzskata Briedi, tomēr Latvijas bokserim pirmo reizi karjerā pretī stāsies kreilis. Peress iepriekš ir cīnījies smagsvaros, turklāt ir apveltīts ar spēcīgu sitienu.

Arēna solās būt pilna. Organizatori nedēļas sākumā tirdzniecībā laida papildu 500 biļetes lielā pieprasījuma dēļ, bet piektdien paziņoja par vēl 800 papildu sēdvietām. Bija gaidāms, ka klātienē cīņu vēros aptuveni 10 000 skatītāju, taču tad izskatās, ka arēna būs vēl pilnāka.

Kā portālam TVNET norādīja Brieža menedžeris Raimonds Zeps, cīņu atspoguļos apmēram 80 mediju pārstāvji, no kuriem aptuveni 25 būs ārzemju.

Savukārt pasaules boksa supersērijas galvenais organizators un idejas autors Kalle Zauerlands intervijā TVNET neslēpa, ka dueļa uzvarētājs nopelnīs vairāk naudas nekā līdz šim visas karjeras laikā, kļūstot par miljonāru. Cīņas uzvarētājam pienāksies divreiz lielākā naudas balva nekā zaudētājam.

Precīzu naudas balvu summu organizatori nedrīkst atklāt, taču sestdien gaidāmās cīņas uzvarētājs varētu saņemt aptuveni miljonu, zaudētājs pusi miljona, visa supersērijas turnīra uzvarētājs pirmajā smagajā svarā apmēram 7-8 miljonus, savukārt supervidējā svara kategorijā pat vēl vairāk.

Pasaules boksa vēsturē nebijušā turnīrā astoņi labākie pirmā smagā svara bokseri izslēgšanas sacensību formātā cīnās ne tikai par leģendārā Muhameda Ali vārdā nosauktu balvu, bet arī Pasaules Boksa padomes (WBC), Pasaules Boksa organizācijas (WBO), Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) un Pasaules Boksa asociācijas (WBA) čempionu jostām. Proti, sapulcināti labākie no labākajiem, lai noskaidrotu vienu čempionu.

Patlaban 32 gadus vecais Briedis karjeras laikā ir uzvarējis visās 22 profesionālajās cīņās, 18 gadījumos pretinieku nokautējot. Iepriekšējo dueli viņš aizvadīja 1.aprīlī, kad Dortmundē pēc vienbalsīga tiesnešu lēmuma 12 raundu cīņā uzveica vietējo favorītu Marko Huku un kļuva par pirmo Latvijas bokseri, kurš ieguvis čempiona jostu kādā no prestižākajām kategorijām, kļūstot par WBC čempionu.

Tikmēr Peress ir 2004.gada pasaules junioru čempions, bet profesionālajā ringā 31 gadu vecais bokseris izcīnījis 22 uzvaras, 14 no tām noslēdzot ar nokautu, vienu reizi cīnījies neizšķirti un cietis divus zaudējumus. Iepriekšējo cīņu viņš aizvadīja jūnijā, pēc 29 sekunžu ilga dueļa nokautējot slovāku Viktoru Biščaku. Pirms tam viņš cīnījās smagajā svarā, 2015.gada maijā cīņā par WBC sudraba jostu piekāpjoties Aleksandram Povetkinam.

Uz augšu