Bufons oficiāli pievienojas Francijas grandam PSG

Džanluidži Bufons

FOTO: Reuters/LETA

Pieredzējušais Itālijas futbola vārtsargs Džanluidži Bufons kļuvis par Francijas futbola granda Parīzes «Saint-Germain» futbolistu, pavēstījis klubs.

Bufons ar PSG noslēdzis līgumu uz vienu sezonu, taču ja abas puses vēlēsies, darba saistības varēs pagarināt vēl uz vienu sezonu.

Pašlaik 40 gadus vecais Bufons iepriekš spēlēja Itālijas vienībā Turīnas «Juventus», kurā viņš pavadīja lielāko daļu savas karjeras.

Slavenais vārtsargs aizvadītajā sezonā aizveda «Juventus» līdz septītajam A sērijas čempionu titulam un ceturtajai Itālijas kausa trofejai pēc kārtas.

Pieredzējušajam vārtsargam pieder «sausās» sērijas rekords Itālijas A sērijā, kur viņš pirms trīs sezonām bija nepārspēts 974 minūtes.

Bufons pievienojās «Juventus» komandai 2001.gadā, pārnākot no «Parma» vienības. Kopš tā laika vārtsargs deviņas reizes kļuvis par Itālijas čempionu, bet vēl divus titulus viņš zaudēja, kad Turīnas komandai par dalību spēļu rezultātu ietekmēšanā tika atņemtas divas čempionu trofejas.

Tāpat viņš piecas reizes kļuvis par Itālijas kausa ieguvēju - četras reizes «Juventus» sastāvā, bet vienu reizi «Parma» rindās. Tāpat viņš 1999.gadā aizveda «Parma» komandu līdz uzvarai UEFA Kausā (tagad - UEFA Eiropas līga).

Bufons 2006.gadā Itālijas izlases sastāvā kļuva par Pasaules kausa ieguvēju. Itālijas izlasē kopš 1997.gada viņš aizvadījis 176 dueļus.

Savukārt PSG aizvadītajā sezonā triumfēja Francijas augstākās līgas turnīrā, kā arī Francijas kausā. UEFA Čempionu līgā parīzieši apstājās astotdaļfinālā, zaudējot Spānijas klubam Madrides «Real».

PSG pārstāv tādas zvaigznes kā brazīlietis Neimars un franču supertalants Kilians Mbapē. Savukārt vārtsargu līnijā Parīzes vienības sastāvā joprojām ir vācietis Kevins Traps un Alfonss Areola.

Uz augšu