Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Interneta sensācija bez rokām: Pakļuvu zem vilciena un trīs gadus neizgāju no mājām

Ibrahims Hamato FOTO: AFP/LETA

Ēģiptes paralimpiskais galda tenisists Ibrahims Hamato traģiskā nelaimē bērnībā zaudēja abas rokas. Tā viņam bija arī smaga psihiska trauma, jo gandrīz trīs gadus nespēja iziet no mājas. Tomēr vēlāk viņš sāka veiksmīgi spēlēt galda tenisu, raketi turot zobos. «Youtube» video ar viņa dalību ir skatīti vairākus miljonus reižu.

Kā jau liela daļa bērnu, Hamato ar saviem vienaudžiem pagalmā mēdza spēlēt bumbu. Trešajā klasē viņam parādījās interese arī par galda tenisu, bet tad notika traģēdija.

«Es pakļuvu zem vilciena, un man amputēja abas rokas virs elkoņa. Šoks bija tik liels, ka gandrīz trīs gadus neizgāju no mājām,» CNN sacīja šobrīd 41 gadu vecais ēģiptietis.

Hamato kļuva par interneta sensāciju šā gada Riodežaneiro paralimpiskajās spēlēs.

«Ceru, ka tas parādīs cilvēkiem: ja tu smagi strādāsi, viss ir iespējams,» sacīja Hamato, kurš bumbiņu servēšanai pamet ar kāju un ar asu galvas kustību, zobos turot raketi, izdara servi, sitienus. Pēc notikušās nelaimes viņš ilgi nespēja atgūties, tomēr mīlestība pret galda tenisu viņam bija tik milzīga, ka Hamato nolēma mēģināt.

Hamato tēvocis palīdzēja atgriezties sportā. Viņš runāja par cīņu par sev svarīgajām lietām dzīvē.

Pēc nelaimes, kuru piedzīvoja, būdams 10 gadus vecs, viņš izmēģināja spēkus futbolā, jo tajā tik liela nozīme nav rokām. Tomēr pēc pāris treniņiem viņš saprata, ka futbols ir bīstams. Bez rokām viņš nespēj sevi pasargāt un kritiena gadījumā var gūt traumas.

«Manā ciematā bija iespēja spēlēt tikai galda tenisu un futbolu. Tāpēc es nodarbojos ar abiem. Loģiski, ka vispirms izvēlējos futbolu, bet pēc tam par izaicinājumu kļuva galda teniss,» pastāstīja sportists.

Savas karjeras laikā Hamato izcīnījis divas sudraba medaļas Āfrikas čempionātā. Viņš tās ieguva 2011. un 2013. gadā.

Pēc vienas redzētas Hamato spēles viens no pasaulē labākajiem galda tenisistiem ķīnietis Ma Longs sacīja: «Viņš spēlē ļoti labi. Es nevaru tam noticēt.»

2016. gada septembrī Hamato piepildīja savu sapni. 41 gada vecumā viņš pirmo reizi piedalījās paralimpiskajās spēlēs. Rio ēģiptietis abas spēles zaudēja ar rezultātu 0:3, bet mājās viņš atgriezās pilns spēka un enerģijas.

Šobrīd Hamato dzimtajā pilsētā Ēģiptē viņš trenē divus 10 un 12 gadus vecus puikas, kuriem nav roku. Hamato apzinās, ka viņiem būs grūti kļūt par čempioniem, toties neviens nepateiks: «Sēdi un paklusē!»

Uz augšu
Back