Latvijas pāris pusfinālā pasaules čempionātā Standartdejās profesionāļu divīzijā

Marts Puniņš un Dana Jākobsone FOTO: Publicitātes foto

Pasaules čempionātā Standartdejās (ST) Pasaules Sporta deju federācijas (WDSF) profesionāļu divīzijā, kas nedēļas nogalē norisinājās Maskavā, 32 pāru konkurencē pusfinālā iekļuva un devīto vietu ieguva rīdzinieki Marts Puniņš un Dana Jākobsone. Par uzvarētājiem negaidīti kļuva dāņi Bjorns Bičs un Ešli Viljamsone, informē Latvijas Sporta deju federācijas preses sekretārs Ivars Bācis.

Marts Puniņš ar Danu Jākobsoni pirms mēneša Portugālē WDSF profesionāļu divīzijā pasaules čempionātā 10 dejās (5 Standartdejas+5 Latīņamerikas deja) startēja ļoti labi, iekļūstot finālā un izcīnot 5.vietu. Lai arī individuāli ST deju programmā to atkārtot bija grūtāk, “Dūšas deju skolas” dejotāji mērķēja uz finālu arī pagājušajā nedēļas nogalē Maskavā.

Neskatoties uz to, ka pirmajā kārtā astotdaļfinālā mūsējie ļoti blīvajos rezultātos bija tikai piecpadsmitie, ceturtdaļfinālā jau uzrādītais dalītais 6.-7. rezultāts ar Īrijas pāri deva Latvijas dejotājiem reālas cerības uz fināla sešinieku.

Pusfinālā labāko sešinieks tomēr nebija aizsniedzams. Marts un Dana apsteidza īrus, bet līdzīgā cīņā par 7.-9.vietu tomēr piekāpās Itālijas un Krievijas otrajiem pāriem, čempionātu pabeidzot 9.vietā. Pirms diviem gadiem Andrejam Rogovenko un Annai Vorončukai spēcīgākā konkurencē izdevās sasniegt 7.vietu, kas ir augstākais mūsu valsts rezultāts WDSF profesionāļu divīzijā ST dejās.

Tā kā divkārtējie pasaules čempioni Benedeto Ferudžija/Klaudija Kellere no Vācijas šogad beidza aktīvās sportiskās gaitas, tad galvenie pretendenti uz uzvaru bija trīskārtējie vicečempioni Donats Veželis un Līna Hatkevičūte. Taču šā gada Eiropas čempioniem no Lietuvas diemžēl ceturto gadu pēc kārtas nācās saņemt sudraba medaļas, jo negaidīti uzvaru izcīnīja pasaules čempioni 10 deju programmā Bjorns Bičs un Ešli Viljamsone, kurus kopā ar vēl citiem labiem pāriem varēsim redzēt 16.decembrī Rīgā pasaules čempionātā Standartdeju šovā, kas norisināsies Starptautiskā sporta deju festivāla “Baltic Grand Prix 2018” ietvaros.

Uz goda pjedestāla trešā pakāpiena tāpat kā Eiropas čempionātā kāpa Nikolajs Darins un Natālija Seredina no Moldovas.

Uz augšu
Back